جیک سالیوان ایالات متحده امریکا ترکیه مشاور امنیت ملی آمریکا امروز اعلام کرد: با همتای ترکیه‌ای خود درباره ۱۲۷ مس

1401\12\23 22:32:18


جیک سالیوان: با همتای ترکیه‌ای خود درباره ۱۲۷ مسأله دوجانبه گفتگو می‌کنم

مشاور امنیت ملی آمریکا امروز اعلام کرد: با همتای ترکیه‌ای خود درباره ۱۲۷ مسأله دوجانبه گفتگو می‌کنم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا امروز سه شنبه در سخنانی اعلام کرد: دلیلی وجود ندارد که ترکیه با قبول عضویت فنلاند و سوئد در پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» مخالفت کند.

مشاور امنیت ملی آمریکا در این ارتباط اضافه کرد: در دیدار با همتای ترکیه‌ای خود درباره ۱۲۷ مسأله دوجانبه گفتگو خواهم کرد.

در همین ارتباط، «ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه ساعاتی پیش گفت: در خصوص چالش‌ های پیش روی جهان، از انرژی گرفته تا مهاجرت، از مبارزه با تروریسم تا جنگ در اوکراین، همه در هم تنیده و به همین دلیل باید گفتمان راهبردی ژئوپلیتیک میان ترکیه و آمریکا را گسترده‌ تر کنیم.

کالین درباره عضویت سوئد و فنلاند در ناتو اضافه کرد: این دو کشور باید برای رفع نگرانی‌ های امنیتی ترکیه گام بردارند، همچنین ربط دادن حل مشکل اف- ۱۶ توسط آمریکا به این موضوع، غیرمنطقی و غیرقابل قبول است.

سوئد و فنلاند به بهانه آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، درخواست خود برای پیوستن به ناتو را ارائه کردند اما ترکیه به طور مشخص با درخواست استکهلم مخالفت کرده است.

آنکارا استکهلم را به پناه دادن به اعضای گروه‌های تروریستی متهم کرده و از ترکیه خواسته تا برای به دست آوردن چراغ سبز آنکارا، آنها را به ترکیه مسترد کند.

آمریکا و سایر کشورهای عضو ناتو امیدوارند تا دو کشور نوردیک، در اجلاس ۱۱ جولای ناتو در ویلنیوس، پایتخت لیتوانی، به عضویت این ائتلاف نظامی درآیند.


بازنشر از : مهر

جیک سالیوان

ایالات متحده امریکا

ترکیه

مشاور امنیت ملی آمریکا امروز اعلام کرد: با همتای ترکیه‌ای خود درباره ۱۲۷ مسأله دوجانبه گفتگو می‌کنم.

لاینر و چراغ خطی لاله زار

چراغ خطی و لاین نوری لاله زار ارائه چراغ خطی و لاینر برند های 4m فورام اکووات داتیس افراتاب شعاع الکتریک شعاع پارس توس بروکس شیله مازی نور و ستاره شمال در بازار لاله زار است . همچنین طراحی و نصب و اجرای لاین نوری و تعمیرات چراغ های خطی از دیگر خدمات این مجموعه است.

لاینر و چراغ خطی لاله زار - چراغ - چراغ خطی -

برق و روشنایی لاله زار