مهران محمدی امین

1401\07\29 14:46:33


حمله موشکی اوکراینی‌ها به پل خرسون دست کم چهار کشته برجای گذاشت

فارس/ مقام منصوب روسیه در منطقه خرسون اعلام کرد حمله موشکی اوکراینی ها به پل رود دنیپر دستکم چهار کشته و سیزده مجروح شده‌اند. مقام‌های منصوب روسیه در منطقه خرسون روز جمعه اعلام کردند حمله موشکی به پل خرسون دستکم چهار کشته برجای گذاشته است.

مقام منصوب روسیه در منطقه خرسون اعلام کرد حمله موشکی اوکراینی ها به پل رود دنیپر دستکم چهار کشته و سیزده مجروح شده‌اند.مقام‌های منصوب روسیه در منطقه خرسون روز جمعه اعلام کردند حمله موشکی به پل خرسون دستکم چهار کشته برجای گذاشته است.به نوشته روزنامه «مسکو تایمز»، «کریل استرموسوف» مقام منصوب روسیه در منطقه خرسون  در حمله موشکی نیروهای اوکراینی به این پل که روی رودخانه دنیپر واقع شده، چهار غیرنظامی از جمله یک زن و سه مرد جان خود را از دست داده‌اند.در این حمله موشکی دستکم سیزده نفر از جمله کودکان و خبرنگاران نیز زخمی شده‌اند.

به گفته رسانه‌های نزدیک به روسیه، این پل با ۱۲ موشک هیمارس تأمین شده توسط آمریکا مورد حمله قرار گرفته است.روز چهارشنبه همزمان با پیشروی نیروهای اوکراینی در خرسون که به‌تازگی از طریق همه‌پرسی به روسیه الحاق شده است، مقامات محلی از شهروندان خواسته‌اند «هرچه سریع‌تر» این منطقه را ترک کنند.«ولادیمیر سالدو» فرماندار منصوب روسیه در خرسون امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که مقامات در حال انتقال غیرنظامیان به کرانه غربی رود دنیپرو هستند تا امنیت آن‌ها حفظ شده و ارتش بتواند به شکل قاطع عمل کند.معاون سالدو نیز در بیانیه‌ای با اعلام لزوم خارج شدن هرچه سریع‌تر غیرنظامیان از این منطقه گفت: «در آینده بسیار نزدیک، جنگ خرسون آغاز خواهد شد».پیش‌تر فرمانده نیروهای روس در اوکراین اعلام کرده بود وضعیت در مناطق الحاق شده «متشنج» است و دشمن عامدانه به اهداف غیرنظامی شلیک می‌کند.از سوی دیگر، نیروهای روس از هفته گذشته حملات هوایی علیه مواضع اوکراین را پس از انفجار پل کریمه تشدید کرده‌اند. «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه روز دوشنبه تأیید کرد که او فرمان این حملات موشکی را به تلافی تخریب پل کرچ صادر کرده است. او هشدار داد هر گونه حمله برای تهدید روسیه با «پاسخ سخت» مواجه خواهد شد..

.


بازنشر از : آخرین خبر