مهران محمدی امین

مایک پمپئو قاسم سلیمانی برایان هوک دولت بایدن یکی از مقامات آمریکا

1401\10\17 16:33:15


دولت بایدن از ترامپ مقابل تهدیدهای انتقام ایران حفاظت می‌کند

یکی از مقامات آمریکا می‌گوید که دولت کنونی این کشور به محافظت از رئیس جمهور سابق آمریکا مقابل تهدیدهای انتقام ایران، متعهد است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیوزویک، یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا گفته است که این کشور از تمام شهروندان خود مقابل تهدیدها محافظت خواهد کرد و این موضوع درباره دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا مقابل تهدیدهای ایران نیز صدق می‌کند.

کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در سومین سالگرد ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، درباره متهمان این پرونده گفت که «کیفرخواست بر متهمان آمریکایی تمرکز دارد و این پرونده در حال حاضر ۹۴ متهم از آمریکا دارد. تمامی مستندات لازم توسط دستگاه‌های قضائی جمع‌آوری شده و حداقل سه جلد کامل درباره این ۹۴ متهم آماده است. ۳ متهم اصلی ترامپ، مایک پومپئو و مکنزی هستند.

هیچکس مصون از رسیدگی قضائی نخواهد بود. یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: ایران همچنان به توطئه علیه شهروندان و منافع آمریکایی تحت عنوان به اصطلاح انتقام مرگ قاسم سلیمانی ادامه می‌دهد که از جمله آن می‌توان به تهدید مقامات فعلی و سابق آمریکا اشاره کرد. بنابراین بیایید موضع را روشن کنیم؛ آمریکا از شهروندانش محافظت و دفاع خواهد کرد.

این موضوع درباره مقامات دولتی فعلی و اسبق آمریکا نیز صادق است. امیر سرتیپ محمد رضا آشتیانی، وزیر دفاع و پشتبیانی نیروهای مسلح نیز تاکید کرده است که «انتقام خون سردار سلیمانی هیچگاه از دستور کار نیروهای مسلح ایران خارج نخواهد شد و تروریست‌ها سزای این عمل‌شان را خواهند دید.» سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس فرماندهان عالیقدر مقاومت اسلامی و یاران فداکارشان در جنایت تروریستی رژیم جنایتکار و تروریستی آمریکا، بامداد ۱۳ دیماه سال ۱۳۹۸ در فرودگاه بغداد به مقام رفیع شهادت نائل شدند. بر اساس گزارش وزارت امور خارجه آمریکا به مجلس سنا، این کشور در ماه بیش از دو میلیون دلار برای محافظت از «مایک پمپئو» وزیر سابق امور خارجه آمریکا و همچنین «برایان هوک» نماینده ویژه سابق آمریکا در امور ایران، هزینه می‌کند و این مبلغ تا به امروز به بیش از ۱۳ میلیون دلار رسیده است.

پمپئو و هوک نقشی کلیدی، در به شهادت رساندن سردار سلیمانی داشتند.. .


بازنشر از : مهر

مایک پمپئو

قاسم سلیمانی

برایان هوک

دولت بایدن