مهران محمدی امین

1401\08\23 21:39:49


دیدار رییس سیا با همتای روس در ترکیه

ایرنا/  ویلیام برنز رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در سفر به آنکارا پایتخت ترکیه با سرگئی ناریشکین رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه دیدار کرده است. مقام کاخ سفید روز دوشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفته است که  ویلیام برنز برای گفت‌وگو با همتای روس خود جهت هشدار در مورد عواقب استفاده احتمالی روسیه از سلاح‌های هسته‌ای در اوکراین، به ترکیه  سفر کرده است.

 ویلیام برنز رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در سفر به آنکارا پایتخت ترکیه با سرگئی ناریشکین رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه دیدار کرده است.مقام کاخ سفید روز دوشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفته است که  ویلیام برنز برای گفت‌وگو با همتای روس خود جهت هشدار در مورد عواقب استفاده احتمالی روسیه از سلاح‌های هسته‌ای در اوکراین، به ترکیه  سفر کرده است.گفتگوی آمریکا و روسیه در ترکیه نخستین بار توسط روزنامه کامرسانت روسیه گزارش شد.

این روزنامه به نقل از یک منبع ناشناس گفته بود که سرگئی ناریشکین رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه در این گفتگوها  شرکت می کند.این مقام کاخ سفید افزود که برنز هیچ گونه مذاکره ای با ناریشکین انجام نخواهد داد.این مقام آمریکایی توضیح داد که در مورد این دیدار از قبل به اوکراین اطلاع داده شده است. وی تصریح کرد: برنز درباره حل و فصل جنگ در اوکراین گفتگو نمی کند، اما پیامی را در مورد عواقب استفاده از سلاح های هسته ای توسط روسیه به همتای روس خود منتقل می کند.وی همچنین در خصوص زندانیان آمریکایی در روسیه گفتگو  خواهد کرد.. .


بازنشر از : آخرین خبر