مهران محمدی امین

1401\08\23 23:15:06


رؤسای‌ جمهور ترکیه و اندونزی دیدار کردند

رؤسای‌ جمهور ترکیه و اندونزی پیش از اجلاس سران گروه- ۲۰ نشست مطبوعاتی کوتاهی برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز دوشنبه و پیش از آغاز اجلاس سران گروه- ۲۰ با جوکو ویدودو همتای اندونزیایی خود دیدار کرد.

پیش از دیدار در آپوروا کمپینسکی، محل برگزاری این نشست، رهبران دو کشور نشست مطبوعاتی کوتاهی برگزار کردند. اردوغان ضمن تمجید از ریاست دوره‌ ای موفق اندونزی در گروه- ۲۰، گفت: اندونزی در آوریل سال آینده ریاست دوره‌ ای سازمان همکاری بین قاره‌ ای «میکتا» را از ترکیه تحویل می گیرد. رئیس جمهور ترکیه با آرزوی موفقیت برای اندونزی در ریاست دوره‌ ای (ASEAN) در سال ۲۰۲۳، گفت: مشتاقانه منتظر حمایت شما از هدف مشارکت گفتمان هستم.

اردوغان اضافه کرد: مکانیسم شورای عالی همکاری راهبردی که امروز با هم ایجاد کردیم، گامی تاریخی در روابط دوجانبه خواهد بود. پیش از اجلاس سران گروه ۲۰ در جزیره بالی اندونزی، مراسم امضای قراردادهای دوجانبه بین ترکیه و اندونزی در هتل هیلتون بالی برگزار شد. اجلاس سران گروه- ۲۰ قرار است امسال ۲۴ و ۲۵ آبان به میزبانی جزیره بالی در اندونزی برگزار شود.

این اجلاس نخستین گردهمایی رهبران بزرگترین اقتصادهای جهان از آغاز جنگ اوکراین خواهد بود و پیش‌ بینی می‌ شود که پیامدهای درگیری ها در آن پررنگ شود. پیش از این کرملین اعلام کرده بود که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در این اجلاس شرکت نخواهد کرد و به جای او سرگئی لاوروف، وزیر خارجه در این اجلاس شرکت می‌ کند.. .


بازنشر از : مهر

جوکو ویدودو

اندونزی

گروه 20

رجب طیب اردوغان