مهران محمدی امین

1401\07\13 22:15:07


رایزنی نخست وزیر سوریه با مقام ایرانی

نخست وزیر سوریه میزبان وزیر راه و شهرسازی کشورمان در دمشق بود و طرفین درباره موضوعات متعددی بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، حسین عرنوس، نخست وزیر سوریه در دیدار رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی کشورمان، راه های تقویت روابط دوجانبه در زمینه های مختلف بویژه اقتصادی و حمل و نقل، سرمایه گذاری، مشتقات نفتی و بازسازی به نفع دو ملت و کشور دوست، بر اساس نتایج مثبت حاصل از همکاری مشترک را مورد رایزنی قرار داد.

نخست وزیر سوریه از جمهوری اسلامی ایران، رهبری، دولت و مردم کشورمان به دلیل حمایت مستمر از مردم سوریه در همه سطوح به ویژه تامین مشتقات نفتی لازم برای اقتصاد سوریه با توجه به شرایط سخت آن در نتیجه تحریم ناعادلانه، قدردانی کرد. نخست وزیر سوریه از شرکت های ایرانی که مایل به ایجاد مشارکت با فعالان اقتصادی در سوریه برای خدمت به روند بازسازی و اجرای پروژه های سرمایه گذاری در سوریه هستند استقبال کرد. قاسمی نیز با اشاره به امکان همکاری در بسیاری از زمینه‌ها به‌ویژه در حوزه بازرگانی و تجاری و اجرای پروژه های بزرگ مسکن، بر ادامه حمایت‌ ایران از سوریه و ایستادن در کنار آن برای رفع مشکلات به‌ویژه در حوزه اقتصادی تاکید کرد..

همچنین دو طرف بر لزوم تقویت همکاری‌ ها بین کشورها و مردم منطقه و همدلی میان آنها برای مقابله با سیاست‌ های خصمانه از سوی کسانی که در راستای خدمت به رژیم صهیونیستی حرکت می کنند، تاکید کردند.. .


بازنشر از : مهر

سوریه

حسین عرنوس

ایران