مهران محمدی امین

1401\12\09 15:53:16


رزمایش جدید یک کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس با انگلیس

منابع خبری از رزمایش جدید یک کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس با انگلیس خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الخلیج آنلاین، رزمایش نظامی مشترک عمان و انگلیس تحت عنوان «عاصفة الجبل ۲۰۲۳» از امروز سه شنبه آغاز شد.

این رزمایش که هدف از آن ارتقای سطح آمادگی رزمی است، تا ۱۲ مارس ادامه خواهد داشت. خبرگزاری عمان گزارش داد که نیروهای چترباز عمان و یگان های نظامی از انگلیس در این رزمایش حضور دارند. این رزمایش در چارچوب طرح آموزشی فرماندهی ارتش عمان برای تداوم سطح بالای عملکرد و کارایی و آمادگی رزمی و تبادل تجارب نظامی انجام می شود.

عمان در نیمه فوریه نیز رزمایش نظامی دیگری با عنوان فرش جادویی ۲۰۲۳ برگزار کرده بود. لازم به ذکر است که روز گذشته هم فرماندهی مرکزی نیروی دریایی آمریکا از برگزار رزمایشی با مشارکت ۵۰ کشور خبر داد. در بیانیه فرماندهی مرکزی نیروی دریایی آمریکا آمده است که رزمایش دریایی با مشارکت ۵۰ کشور از جمله عربستان، امارات و مصر از روز دوشنبه شروع و تا نیمه ماه آتی ادامه خواهد یافت.دامنه برگزاری این رزمایش در خلیج فارس، دریای عرب، دریای سرخ و دریای عمان و اقیانوس هند و مناطق ساحلی شرق آفریقاست.در این رزمایش ۷ هزار نیرو و ۳۵ کشتی حضور دارند.قرار است که این رزمایش تا نیمه مارس آتی با مشارکت کشورهای خاورمیانه ادامه یابد.

این دومین رزمایش بزرگ آمریکا در منطقه ظرف یکماه محسوب می شود به طوری که ناوگان پنجم آمریکا در بحرین در اوایل ماه جاری میلادی رزمایش برگزار کرده بود.. .


بازنشر از : مهر

رزمایش

انگلیس

عمان