مهران محمدی امین

روسیه انگلیس تحریم اقتصادی وزارت خارجه روسیه امروز اعلام کرد که در اقدامی متقابل ۳۰ تبعه انگلیس را در لیست تحریم

1401\06\23 23:52:15


روسیه ۳۰ تبعه انگلیس را تحریم کرد

وزارت خارجه روسیه امروز اعلام کرد که در اقدامی متقابل ۳۰ تبعه انگلیس را در لیست تحریم های خود قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی راشا تودی، وزارت خارجه روسیه امروز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای از تحریم ۳۰ تبعه انگلیس خبر داد.

بر اساس اعلام این رسانه، در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده است که فهرست مذکور شامل رؤسای ساختارهایی در انگلیس است که دستور کار ضدروسی را ترغیب کرده و یا در زمره لابیگران مجتمع نظامی-صنعتی هستند. بر اساس دستور بیانیه امروز مسکو، تحریم شدگان انگلیسی دیگر نمی‌توانند به روسیه وارد شوند. اوایل مرداد ماه سال جاری بود که در ادامه تحریم‌های کشورهای غربی علیه روسیه، دولت انگلیس اعلام کرد که ۴۲ نفر از مقامات مسکو را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده است.

این تحریم‌ها که شامل ممنوعیت سفر و توقیف دارایی‌ها می‌شد، علیه برخی فرمانداران و مقامات مناطق مختلف روسیه اعمال شد. رسانه‌های روسی در این خصوص گفتند که وزیر دادگستری این کشور هم در این فهرست تحریمی قرار داشت. از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، آمریکا و کشورهای غربی برای توقف پیشروی نیروهای ارتش روسیه، علاوه بر حمایت‌های سیاسی و ارسال تسلیحات پیشرفته به اوکراین، در چند ماه اخیر تحریم‌های شدیدی علیه مسکو اعمال کرده اند..

.


بازنشر از : مهر

روسیه

انگلیس

تحریم اقتصادی


تصویر نمایندگی زومر - جک پارکینگ زومر - ریموت زومر