ماریا زاخارووا روسیه نورد استریم 2 سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد تحقیقات بین المللی با حضور مسکو می تواند عل

1401\12\27 17:04:22


زاخارووا: تحقیقات شفاف می تواند گره از معمای نورد استریم باز کند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد تحقیقات بین المللی با حضور مسکو می تواند علت اصلی انفجارهای نورد استریم را شفاف کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد این کشور به پیگیری جهت شفاف سازی ماجرای انفجارهای نورد استریم ادامه می‌دهد.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که وزارت خارجه روسیه به پیگیری برای گرفتن پاسخ به ابهامات مربوط به خرابکاری در خطوط لوله گاز نورد استریم ادامه خواهد داد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که با وجودی که دانمارک از انجام تحقیقات مشترک در خصوص این اقدام خرابکارانه امتناع می‌کند، اما وزارت خارجه روسیه همچنان ازاین کشور می‌خواهد تا به سوالات مطرح شده در این زمینه پاسخ دهد.

در این بیانیه به نقل از زاخارووا یادآور می‌شود که تنها تحقیقات بین‌المللی شفاف با حضور روسیه، می‌تواند اطلاعات موثقی در خصوص طراحان انفجارهای نورد استریم ارائه دهد.

این دیپلمات ارشد وزرت خارجه روسیه تاکید کرد روسیه بر این باور است که تنها یک تحقیق جامع و شفاف بین المللی با حضور نمایندگان روسیه، می‌تواند داده‌های موثق و عینی در خصوص علل، طراحان و عاملان این اقدام خرابکارانه فراهم کند.

در سپتامبر ۲۰۲۲، انفجارهای زیر آب در ۳ رشته از ۴ رشته خطوط لوله زیر آبی نورد استریم ۱ و ۲ که برای انتقال سالانه ۱۱۰ میلیارد متر مکعب گاز روسیه به اروپا ساخته شده بودند، رخ داد.

آلمان، دانمارک و سوئد تحقیقات جداگانه ای را در مورد این حادثه آغاز کردند.

در ۸ فوریه، سیمور هرش، روزنامه‌نگار تحقیقی آمریکایی و برنده جایزه پولیتزر گزارشی منتشر کرد و خبر داد که غواصان نیروی دریایی ایالات متحده مواد منفجره را برای از بین بردن خطوط لوله نورد استریم در جریان تمرین‌های ناتو در تابستان ۲۰۲۲ کار گذاشته بودند.

طبق گفته نروژ ۳ ماه بعد این بمب‌ها فعال شدند.


بازنشر از : مهر

ماریا زاخارووا

روسیه

نورد استریم 2

سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد تحقیقات بین المللی با حضور مسکو می تواند علت اصلی انفجارهای نورد استریم را شفاف کند.


تعمیر پکیج دیواری