مهران محمدی امین

سازمان ملل متحد فلسطین کرانه باختری رژیم صهیونیستی هماهنگ کننده صلح سازمان ملل د

1401\09\08 17:41:06


سازمان ملل: توسعه شهرک‌سازی‌های غیرقانونی و ادامه اشغالگری، درگیری ها را به نقطه انفجار رسانده است

هماهنگ کننده صلح سازمان ملل در امور غرب آسیا در گزارش ماهیانه خود خطاب به اعضای شورای امنیت تصریح کرد: توسعه شهرک‌سازی‌های غیرقانونی و ادامه اشغالگری، درگیری ها را به نقطه انفجار رسانده است.

«تور وینسلند» هماهنگ کننده صلح سازمان ملل در امور غرب آسیا در گزارش ماهیانه خود خطاب به اعضای شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد: پس از دهه ها خشونت مداوم، توسعه غیرقانونی شهرک سازی ها و ادامه اشغالگری، درگیری ها را به نقطه انفجار رسیده است.

بر اساس اعلام وبگاه سازمان ملل متحد، هماهنگ کننده صلح سازمان ملل در امور غرب آسیا در این گزارش ادامه داد: سطح بالایی از خشونت ها در کرانه باختری اشغالی و خشونت های شهرک نشینان موجب درد و رنج زیاد مردم شده است. من در هفته پیش اقدام خشونت بار یک شهرک نشین علیه فلسطینان را محکوم کردم که تنش های فزاینده در مخاطره تهدید افزایش دوباره قرار داد. وی در ادامه اضافه کرد:اسرائیل باید در قبال اقدامات خود پاسخگو باشد.

در همین ارتباط، گروه های مقاومت فلسطین در واکنش به شهادت 3 جوان فلسطینی در بیانیه ای خواستار تشدید تمام اشکال مقاومت در کرانه باختری در واکنش به تجاوزات بی وقفه صهیونیست ها شدند. بر همین اساس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در بیانیه ای تاکید کرد که ملت فلسطین در برابر جنایت های رژیم صهیونیستی دست بسته نخواهد نشست. در این بیانیه آمده است: جنایت های رژیم صهیونیستی منجر به تشدید مقاومت خواهد شد و درگیری به عنوان تنها راه آزادی باقی خواهد ماند.

همچنین جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در بیانیه ای درباره تشدید اقدامات رژیم صهیونیستی هشدار داد و اعلام کرد: صهیونیست ها نمی توانند با ریختن خون شهروندان فلسطینی برای خود امنیت ایجاد کنند و جنایت های آنها منجر به خشم و انتفاضه در همه عرصه ها خواهد شد. از سوی دیگر، جبهه خلق برای آزادی فلسطین نیز در بیانیه ای اعلام کرد که تشدید اقدامات رژیم صهیونیستی در کرانه باختری اشغالی در چارچوب سیاست نژادپرستانه است. جبهه خلق خواستار وحدت میدانی در همه سطوح به منظور مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی شد و از جامعه بین الملل و نهادهای حقوق بشری خواستار مداخله فوری برای توقف جنایت های رژیم صهیونیستی شد.

جنبش آزادگان فلسطین نیز تاکید کرد که رهبران رژیم صهیونیستی خون شهروندان فلسطینی را همچون نردبانی برای رسیدن به قدرت می دانند و جنایت های این رژیم باعث تشدید مقاومت و تقویت عزم و ارداه مبارزان مقاومت در کرانه باختری خواهد شد. گفتنی است در حملات بامداد امروز سه شنبه نظامیان صهیونیست به کرانه باختری سه جوان فلسطینی به شهادت رسیدند. نظامیان صهیونیست امروز به شهرک بیت امر در نزدیکی الخلیل یورش برده و به سوی فلسطینی‌ها تیراندازی کردند.

وزارت بهداشت فلسطین با صدور بیانیه ای در این باره اعلام کرد در جریان این یورش، «مفید اخلیل» جوان فلسطینی که از ناحیه سر زخمی شده بود، در اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید. در جریان تیراندازی نظامیان صهیونیست در منطقه بیت ریما در نزدیکی رام الله نیز دو برادر فلسطینی به نام‌های «جواد عبدالرحمن عبدالجواد ریماوی» (۲۲ ساله) و «ظافر عبدالرحمن عبدالجواد ریماوی» (۲۱ ساله) به شهادت رسیدند.. .


بازنشر از : مهر

سازمان ملل متحد

فلسطین

کرانه باختری

رژیم صهیونیستی