مهران محمدی امین

1401\12\09 22:25:11


شهادت و زخمی شدن ۶ شهروند یمنی در حمله ائتلاف متجاوز سعودی

در حمله ائتلاف متجاوز سعودی به استان صعده یمن یک نفر شهید و ۵ نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، در حمله ائتلاف متجاوز سعودی به منطقه «الرقو» در استان صعده یک شهروند یمنی شهید شد و ۵ نفر دیگر زخمی شدند.

این در حالی است که ائتلاف متجاوز سعودی، تنها طی ساعات گذشته ۱۵۱ بار آتش بس را در یمن نقض کرد که ۹۰ مورد از آنها شلیک گلوله و حمله توپخانه ای بوده است. آتش بس یمن که بارها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده است به دنبال رایزنی‌های سازمان ملل متحد پیش از این یک بار تمدید شده بود. تمدید ۲ ماهه این آتش بس ۱۱ مرداد ماه به پایان رسید که مجدداً تمدید شد و ۱۰ مهر پایان یافت.

تبلیغات
لاینر و چراغ خطی لاله زار
لاینر و چراغ خطی لاله زار

چراغ خطی و لاین نوری لاله زار ارائه چراغ خطی و لاینر برند های 4m فورام اکووات داتیس افراتاب شعاع الکتریک شعاع پارس توس بروکس شیله مازی نور و ستاره شمال در بازار لاله زار است

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند. اما ائتلاف سعودی در سایه مقاومت دلاورانه مردم و نیروهای مسلح یمن و عملیات موشکی و پهپادی ویژه آنها، در رسیدن به این اهداف شکست خورد و مجبور به قبول آتش بس شد که این آتش‌بس نیز پس از سه مرحله دو ماهه در نتیجه کارشکنی‌های ائتلاف متجاوز عربی پایان یافت و دیگر تمدید نشد.. .


بازنشر از : مهر

ائتلاف متجاوز سعودی

یمن

نقض آتش بس