مهران محمدی امین

1401\12\09 18:47:07


صربستان: اتحادیه اروپا ما را مجبور به ارسال سلاح به اوکراین کرد

وزارت دفاع صربستان امروز در بیانیه ای اذعان کرد که اتحادیه اروپا این کشور را مجبور به ارسال سلاح به اوکراین کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اینتل ریبابلیک، اتحادیه اروپا به منظور یکپارچه نشان دادن حمایت های خود از اوکراین، کشورهای عضو را برای تجهیز تسلیحاتی کی یف تحت فشار قرار می دهد.

وزارت دفاع صربستان امروز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که حدود ۳ هزار و ۵۰۰ موشک گراد را در اختیار نیروهای مسلح ارتش اوکراین قرار داده است. در بیانیه وزارت دفاع صربستان آمده است که ارسال این محموله موشکی به مقصد اوکراین تحت فشار اتحادیه اروپا صورت گرفته است. وزارت دفاع صربستان در بیانیه خود تاکید کرد که این تضمین را از اتحادیه اروپا دریافت کرده است که موشک های این کشور در خط مقدم نبرد روسیه و اوکراین مورد استفاده قرار نگیرد.

جمعه ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (۵ اسفند ۱۴۰۰) عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین آغاز شد. عملیاتی که در حقیقت ریشه در سال ۲۰۱۴ و بحران کریمه داشت ولی برخلاف پیش بینی‌ها وارد فاز فرسایشی شد. اکنون یک سال از آن زمان می گذرد و اوکراین به صحنه نبرد روسیه و کشورهای غربی شده است.

آمریکا به همراه دیگر کشورهای غربی حدود ۱۲۰ میلیارد دلار کمک مالی و نظامی به اوکراین اختصاص داده اند و به نظر می‌رسد با این کمک ها نباید به زودی شاهد پایان جنگ اوکراین بود.. .


بازنشر از : مهر

صربستان

اتحادیه اروپا

اوکراین