مهران محمدی امین

1401\06\16 18:08:17


عادی سازان روابط با رژیم صهیونیستی به فکر تاج و تخت خود هستند

شیخ غازی حنینه در روز پایانی کنفرانس نداء الاقصی در کربلا با بیان اینکه نمی توان در قبال مسئله فلسطین بی طرف بود،تأکید کرد: عادی سازان روابط با رژیم صهیونیستی فقط به فکر تاج و تخت خود هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری العهد عراق، کنفرانس بین المللی «نداء الاقصی» که از دیروز سه شنبه با حضور شماری از شخصیت‌های برجسته دینی و نمایندگان گروه‌های مقاومت در منطقه و با هدف اعلام حمایت از مسئله فلسطین، قدس و مسجد الاقصی در شهر مقدس کربلا آغاز به کار کرده بود، امروز چهار شنبه با سخنرانی شماری از حاضران به کار خود پایان داد.

بر اساس این گزارش، «غازی حنینه» رئیس هیئت امنای مجمع علمای مسلمان لبنان در نشست پایانی این کنفرانس گفت: هیچ فرصتی برای بی طرفی درباره مسئله فلسطین باقی نمانده است؛ باید محکم در مسیر ایستاد و در نبردها و حوادث، ایفای نقش و موضع گیری کرد. وی ادامه داد: ما اکنون در بحبوحه نبرد آزادسازی فلسطین قرار داریم و نمی‌توان بیطرف ایستاد و نظاره گر بود. کسانی که روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی سازی کردند، از یزید درس گرفتند.

تنها هدف آنها ابقای کرسی و تحت و تخت خودشان است. شیخ حنینه تصریح کرد: جز با آزادی فلسطین و سرنگونی طرح عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نمی‌توانیم در عرصه تحولات و نبردهای بین المللی ایفای نقش کنیم. هر اندازه ما را به قتل برسانند و برای نابودی ما تلاش کنند، نمی‌توانند مانع ما برای فرستادن سلاح به فلسطین شوند.

رئیس هیئت امنای مجمع علمای لبنان در پایان گفت: از آیت الله سیستانی به علت مقابله با تروریسم تکفیری قدردانی می‌کنیم.. .


بازنشر از : مهر

غازی حنینه

مسجدالاقصی

کربلا