مهران محمدی امین

1401\12\09 22:26:19


فنلاند: تاخیر در عضویت ما در ناتو به اعتبار این ائتلاف لطمه می زند

نخست وزیر فنلاند می گوید برغم اینکه کشورش تمام معیارهای عضویت در ناتو را دارد، اما با مخالفت برخی اعضای این ائتلاف روبروست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، نخست وزیر فنلاند، همراهی نکردن برخی کشورها با عضویت این کشور در ناتو را اقدامی آسیب زا توصیف کرد.

«سانا مارین» نخست وزیر فنلاند روز سه شنبه اعلام کرد که تأخیر در تصویب عضویت فنلاند و سوئد در ناتو از سوی برخی از اعضای این ائتلاف، به اعتبار ناتو آسیب می زند. نخست وزیر فنلاند در این باره تاکید کرد: ما پیش از این امیدوار بودیم که به عضویت ناتو درآییم. فنلاند و سوئد تمام معیارها را همانطور که عنوان شد، برآورده کرده اند و ما هنوز در انتظار هستیم و البته این (تعلل در تصویب عضویت ما در ناتو) به سیاست درهای باز ناتو نیز آسیب می زند.

تبلیغات
لاینر و چراغ خطی لاله زار
لاینر و چراغ خطی لاله زار

چراغ خطی و لاین نوری لاله زار ارائه چراغ خطی و لاینر برند های 4m فورام اکووات داتیس افراتاب شعاع الکتریک شعاع پارس توس بروکس شیله مازی نور و ستاره شمال در بازار لاله زار است

این مقام دولت فنلاند که کشورش ماه ها در انتظار تائید عضویت خود در ناتو است، افزود: این موضوع به اعتبار ناتو مربوط می شود. ما تمام معیارها را برآورده کرده ایم، اما این (تصویب عضویت) در اختیار ترکیه و مجارستان قرار گرفته است. سوئد و فنلاند به بهانه آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، درخواست خود برای پیوستن به ناتو را ارائه کردند اما ترکیه به طور مشخص با درخواست استکهلم مخالفت کرده است.

آنکارا استکهلم را به پناه دادن به اعضای گروه‌های تروریستی متهم کرده و از ترکیه خواسته تا برای به دست آوردن چراغ سبز آنکارا، آنها را به ترکیه مسترد کند. آمریکا و سایر کشورهای عضو ناتو امیدوارند تا دو کشور نوردیک، در اجلاس ۱۱ جولای ناتو در ویلنیوس، پایتخت لیتوانی، به عضویت این ائتلاف نظامی درآیند.. .


بازنشر از : مهر

ناتو

فنلاند

سوئد