مهران محمدی امین

1401\11\09 20:49:06


لاوروف و زرداری درباره افغانستان، اوکراین و سوریه گفتگو می‌کنند

وزارت خارجه روسیه امروز در بیانیه ای از دیدار «سرگئی لاوروف» و «بلال بوتو زرداری» در روز دوشنبه و گفتگو پیرامون افغانستان، اوکراین و سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری ریانوستی، وزارت خارجه روسیه امروز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه این کشور فردا دوشنبه قرار است با «بلال بوتو زرداری» همتای پاکستانی خود دیدار و گفتگو کند.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده است که این دیدار فردا دوشنبه در مسکو برگزار می شود. مطابق با بیانیه وزارت خارجه روسیه، در این دیدار پیرامون وضعیت افغانستان، اوکراین و سوریه گفتگو خواهد شد. در بیانیه وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده است: وزرای خارجه ۲ کشور در جریان مذاکرات فردا درباره همکاری در سازمان ملل متحد و سازمان همکاری شانگهای (SCO) نیز گفتگو خواهند کرد.

در دیدار مذکور، مبارزه با تروریسم، موضوعات مهم منطقه ای و اوضاع جاری در افغانستان مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت. طبق این بیانیه، طرفین همچنین راه‌ ای توسعه همکاری‌ ها در زمینه‌ های کلیدی را بررسی خواهند کرد و تمرکز اصلی بر مسائل روز بین‌ الملل از جمله مبارزه با تروریسم و وضعیت افغانستان، سوریه و اوکراین خواهد بود.. .


بازنشر از : مهر

سرگئی لاوروف

بلال بوتو زرداری

افغانستان

سوریه