مهران محمدی امین

1401\08\23 15:49:31


لاوروف: حالم خوب است  

ایسنا/ سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گزارش خبرگزاری‌ها مبنی بر اینکه وی به دلیل عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شده است را رد کرد و غرب را به خاطر آنچه او گزارش نادرست خواند، سرزنش کرد. به گزارش رویترز، آسوشیتدپرس به نقل از مقامات اندونزی اعلام کرد که لاوروف پس از ورود به جزیره بالی برای نشست گروه 20 به بیمارستان منتقل شده است.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گزارش خبرگزاری‌ها مبنی بر اینکه وی به دلیل عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شده است را رد کرد و غرب را به خاطر آنچه او گزارش نادرست خواند، سرزنش کرد.به گزارش رویترز، آسوشیتدپرس به نقل از مقامات اندونزی اعلام کرد که لاوروف پس از ورود به جزیره بالی برای نشست گروه 20 به بیمارستان منتقل شده است.

آسوشیتدپرس گفت که لاوروف 72 ساله به دلیل عارضه قلبی تحت درمان قرار گرفته است.ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: البته این اوج یک خبر جعلی است. زاخارووا ویدئویی از لاوروف منتشر کرد که در فضای باز در تراس هتل نشسته، شلوارک و تی شرت پوشیده و در حال مطالعه است.لاوروف در پاسخ به سوالی درباره این گزارش، گفت که غرب به دروغ برای دهه‌ها از بیماری پوتین 70 ساله هم نوشته است.لاوروف با لبخندی کنایه آمیز گفت: "این نوعی بازی است که در سیاست تازگی ندارد. خبرنگاران غربی باید صادق تر باشند - آنها باید حقیقت را بنویسند."لاوروف که شامگاه یکشنبه وارد بالی شد، گفت که رسانه‌های غربی به طور معمول نگاهی جزئی به رویدادها دارند و دیدگاه روسیه را نادیده می‌گیرند.ای وایان کوستر، فرماندار بالی به رویترز گفت که لاوروف برای مدت کوتاهی از بیمارستان سنگلاه در بالی برای "چک آپ" بازدید کرده است، اما وضعیت سلامتی وزیر خوب است. فرماندار گفت: وی در سلامت کامل بود و پس از معاینه بلافاصله محل را ترک کرد.لاوروف طولانی‌ترین وزیر امور خارجه روسیه از زمان شوروی، فارغ‌التحصیل مؤسسه روابط بین‌الملل دولتی مسکو به زبان انگلیسی و فرانسوی و همچنین سینهالی صحبت می‌کند و به عنوان دیپلمات شوروی در سریلانکا کار کرده است.

لاوروف قبل از اینکه وزیر امور خارجه شود، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل بود. او که گاهی در غرب با نام مستعار "Dr No " شناخته می‌شود، به‌خاطر اظهارات تند خود، به‌ویژه در مورد افرادی که از نظر او آمادگی ضعیفی دارند، شناخته می‌شود.. .


بازنشر از : آخرین خبر