مهران محمدی امین

1401\12\23 21:02:44


لهستان جنگنده به اوکراین می فرستند

مهر/ نخست وزیر لهستان اعلام کرد این کشور می تواند ظرف هفته های آتی ارتش اوکراین را به جنگنده مجهز کند. به گزارش جروزالم پست، نخست وزیر لهستان از احتمال ارسال جنگنده به اوکراین خبر داد.

نخست وزیر لهستان اعلام کرد این کشور می تواند ظرف هفته های آتی ارتش اوکراین را به جنگنده مجهز کند.به گزارش جروزالم پست، نخست وزیر لهستان از احتمال ارسال جنگنده به اوکراین خبر داد.«ماتئوش موراویتسکی» نخست وزیر لهستان روز سه شنبه اعلام کرد که دولت لهستان می تواند ظرف هفته های آینده جنگنده های میگ -۲۹ را در اختیار ارتش اوکراین قرار دهد.نخست وزیر لهستان، که کشور پا به پای کشورهای غربی بر ارسال سلاح به اوکراین مداومت دارد، در جمع خبرنگاران اعلام کرد که انتقال جنگنده های مذکور می تواند ظرف چهار تا شش هفته آینده صورت گیرد.

بازار آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم های زیادی علیه روسیه اعمال کرده اند.از سوی دیگر «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه نیز گفته است هر گونه محموله و کاروانِ حامل تسلیحات نظامی برای اوکراین، هدفی مشروع برای نیروهای روسیه است.. .


بازنشر از : آخرین خبر