1401\11\25 20:05:38


لهستان و اسپانیا سربازان اوکراینی را آموزش می دهند

بنا به اعلام وزرای دفاع دو کشور لهستان و اسپانیا، نحوه استفاده از تانک های لئوپارد ۲ به سربازان اوکراینی آموزش داده می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اقدامات جنگ طلبانه کشورهای اروپایی در اوکراین با ارسال تسلیحات نظامی بیشتر به این کشور ادامه دارد. در این راستا، وزیر دفاع لهستان امروز سه شنبه اعلام کرد که ارتش اوکراین در ماه مارس تانک های لئوپارد ۲ را از لهستان دریافت خواهد کرد. بنا به گفته وزیر دفاع لهستان، این کشور از اوایل فوریه آموزش سربازان اوکراینی برای استفاده از تانک های لئوپارد ۲ را آغاز کرده است. اسپانیا نیز همسو با دیگر کشورهای غربی سعی در ارسال تسلیحات نظامی بیشتر به اوکراین را دارد. وزیر دفاع اسپانیا امروز سه شنبه اعلام کرد که مادرید آموزش سربازان اوکراینی را برای استفاده تانک های لئوپارد ۲ را ظرف دو هفته آتی آغاز خواهد کرد. آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه در اوکراین، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم‌های زیادی علیه روسیه اعمال کرده‌اند. از سوی دیگر «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه نیز گفته است هر گونه محموله و کاروانِ حامل تسلیحات نظامی برای اوکراین، هدفی مشروع برای نیروهای روسیه است.


بازنشر از : مهر

برچسب‌ها

اوکراین

اسپانیا

لهستان

بنا به اعلام وزرای دفاع دو کشور لهستان و اسپانیا، نحوه استفاده از تانک های لئوپارد ۲ به سربازان اوکراینی آموزش داده می شود.