مهران محمدی امین

1401\12\09 18:48:09


مسکو: خرابکاری در نورد استریم را در نشست گروه- ۲۰ مطرح می‌کنیم

وزارت خارجه روسیه امروز در بیانیه ای از مطرح کردن موضوع خرابکاری در خط لوله نورد استریم در منطقه تحت مسئولیت اتحادیه اروپا و ناتو در نشست گروه- ۲۰ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه اینتل ریپابلیک، وزارت خارجه روسیه امروز سه شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: مسکو تصویر بی طرفانه ای از خرابکاری در خط لوله نورد استریم در منطقه تحت مسئولیت اتحادیه اروپا و ناتو در نشست وزرای خارجه گروه- ۲۰ ارائه خواهد کرد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده است که این کشور پیگیری موضوع خرابکاری در خط لوله نورد استریم را حق خود می داند و بر آن تأکید دارد. این در حالیست که نشست وزرای خارجه کشورهای عضو گروه- ۲۰ اول و دوم مارس (چهارشنبه و پنجشنبه ۱۰ و ۱۱ اسفند ماه) در شهر دهلی نو پایتخت کشور هند برگزار می شود. در همین رابطه، وزارت خارجه روسیه خبر داد که «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه این کشور در نشست وزرای امور خارجه گروه- ۲۰ در دهلی نو شرکت می کند.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت خارجه روسیه، «سرگئی لاوروف» قرار است موضوعات مختلفی را در حوزه منطقه ای و بین المللی در این نشست ارائه کند. وزارت خارجه روسیه تا کنون به محورهای مطرح دیگر از سوی لاوروف در این نشست اشاره ای نکرده است.. .


بازنشر از : مهر

نورد استریم 2

وزارت خارجه روسیه

ناوگان اتوبوسرانی

سرگئی لاو