مهران محمدی امین

1401\10\17 19:22:14


نشریه آلمانی: شرق جایگاهِ بین‌المللی غرب را از آن خود کرده است

روزنامه آلمانی یونگه ولت در گزارشی نوشت: افزایش بی سابقه قدرت کشورهای شرقی در برابر آمریکا و اروپا، باعث شده است که کشورهای غربی جایگاه خود را در عرصه بین المللی به آنها واگذار کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، روزنامه آلمانی یونگه ولت امروز در گزارشی نوشت: افزایش بی سابقه قدرت کشورهای شرقی در برابر آمریکا و اروپا، باعث شده است که کشورهای غربی جایگاه خود را در عرصه بین المللی به آنها واگذار کنند.

بنابر این گزارش، در سال های اخیر کشورهای شرقی به طور فزاینده ای از سرخم نمودن در برابر غربی ها تمرد کرده و خود به قطبی جدید در عرصه بین المللی تبدیل شده اند. در این گزارش آمده است: ۲۰۲۲ را می توان سالِ مرگِ تبعیت جهان از غرب نام نهاد، این مساله به ویژه از سوی کشورهای شرقی بیشتر به چشم آمد که از همراهی با تحریم های غرب علیه روسیه خودداری ورزیدند. بنابراین گزارش، کشورهای شرقی همنوا با دیگر کشورهای جهان به سوی رهایی از سیطره آمریکا و غرب حرکت کرده و گام های مهمی در این راستا برداشته اند.

براین اساس، روند رو به رشد اقتصادی چین، روسیه و هند در شرایطی که واشنگتن و دیگر کشورهای غربی توان اقتصادی گذشته را ندارد، باعث شده استقلال از غرب در جهان به عنوان یک مساله قابل تحقق پیگیری شود.. .


بازنشر از : مهر

چین

روسیه

ایالات متحده امریکا

کشورهای غربی