مهران محمدی امین

1401\12\09 15:53:17


نوسازی تسلیحات کشتار جمعی رژیم صهیونیستی/ روایت وارونه غرب از مذاکرات برجام

وزیر خارجه سوریه از تحرکات رژیم صهیونیستی در نوسازی تسلیحات هسته ای خود، پرده برداشت و از جامعه جهانی خواست که این رژیم را وادار به تن دادن به معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه اعلام کرد: سوریه در معرض جنگ ظالمانه قرار گرفت و طی آن کشورهای معروف از سلاح تروریسم علیه ملت سوریه بهره گرفته و دهها هزار تروریست خارجی را با انواع حمایت مالی و تسلیحاتی از جمله سلاحهای ممنوعه برای خدمات خواسته‌های خصمانه، وارد جنگ کردند.

وی افزود: سیاست‌های این کشورها سبب شد که گروههای تروریستی مانند داعش و جبهه النصره به سلاح شیمیایی دست یافته و از آن بارها علیه سوری‌ها استفاده کنند. المقداد ضمن تاکید بر ضرورت پرهیز از سیاسی کاری در پرونده شیمیایی سوریه از رژیم صهیونیستی به عنوان عامل تهدید دائمی برای امنیت و ثبات منطقه نام برد. وی افزود: رژیم اشغالگر اسرائیل علاوه بر حملات مداوم خود به اراضی سوریه و حملات به فلسطینی‌ها به نوسازی و توسعه و گسترش زرادخانه‌ها ازانواع سلاح کشتار جمعی با پشتوانه حمایت بی دریغ کشورهای معروف، ادامه می‌دهد.

المقداد تاکید کرد: سوریه تاکید می‌کند که رژیم اشغالگر و حامیان آن مانع ایجاد منطقه عاری از تسلیحات کشتار جمعی در خاورمیانه می‌شوند و سازمان ملل باید این رژیم را وادار به پیوستن به معاهده منع گستر تسلیحات هسته‌ای کند و تأسیسات هسته‌ای آن تحت بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار گیرد. وی در ادامه افزود: روایت غرب از مذاکرات هسته‌ای ایران این حقیقت را نادیده می‌گیرد که علت رسیدن اوضاع و روند مذاکرات، خروج آمریکا و شکست اروپاییها و اتحادیه اروپا در تعهداتشان است.. .


بازنشر از : مهر

فیصل المقداد

سوریه

مذاکرات هسته ای