مهران محمدی امین

1401\11\25 18:23:41


هزینه 800 هزار دلاری آمریکا برای ساقط کردن شی ناشناس

فارس/ اولین موشک جنگنده اف-۱۶ برای زدن شیء ناشناس روی دریاچه «هونور» آمریکا خطا رفت و خلبان مجبور شد دو موشک شلیک کند.  مقام‌های آمریکایی خبر دادند که اولین اقدام ارتش برای سرنگون کردن شیء ناشناس بر فراز دریاچه هورون به شکست انجامید و جنگنده اف-۱۶ به ناچار دو موشک چند صد هزار دلاری شلیک کرد.

اولین موشک جنگنده اف-۱۶ برای زدن شیء ناشناس روی دریاچه «هونور» آمریکا خطا رفت و خلبان مجبور شد دو موشک شلیک کند. مقام‌های آمریکایی خبر دادند که اولین اقدام ارتش برای سرنگون کردن شیء ناشناس بر فراز دریاچه هورون به شکست انجامید و جنگنده اف-۱۶ به ناچار دو موشک چند صد هزار دلاری شلیک کرد.شبکه «فاکس نیوز» در خبری به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد، جنگنده اف ۱۶ این کشور برای هدف قرار دادن روی دریاچه هونور مجبور شد دو بار موشک شلیک کند و ۸۰۰ هزار دلار هزینه روی دست آمریکایی‌ها بگذارد.بامداد روز دوشنبه (دیروز به وقت تهران) رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که ارتش آمریکا روز یک شنبه به وقت محلی یک شی ناشناس دیگر را این بار روی دریاچه هونور در ارتفاع بالا هدف قرار داده و ساقط کرد.

این سومین هدفی است که آمریکا طی چند روز گذشته با آن مقابله کرده است.براساس گزارش‌ها، دستور ساقط کردن این هدف مستقیما توسط جو بایدن رئیس جمهور آمریکا صادر شد. روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد، جنگنده اف-۱۶ یک شیء ناشناس را در ارتفاع ۲۰ هزار پایی ساقط کرد.مقام‌های آمریکایی به فاکس نیوز گفتند، جنگنده نظامی ایالات متحده که روز یکشنبه (به وقت محلی آمریکا) یک شیء ناشناخته را در آسمان میشیگان سرنگون کرد، در اولین تلاش خود بر فراز دریاچه هورون ناکام ماند.به گزارش این رسانه آمریکایی، جنگنده اف ۱۶ با موشک «سایدوایندر» برای هدف قرار دادن و سرنگونی این شیء ناشناس استفاده کرد اما «اولین موشک شلیک شده، نتوانست به هدف اصابت کند».فاکس نیوز ادامه داد: «مشخص نیست که اولین موشک شلیک شده در نهایت به کجا فرود آمد. دومین موشک به هدف اصابت کرد.

قیمت هر یک از این موشک‌ها بیش از ۴۰۰ هزار دلار است».«لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که هنوز هیچ لاشه‌ یا بقایایی از این شیء ناشناس در دریاچه هورون پیدا نشده استبه گفته وزیر دفاع آمریکا اشیاء پرنده ناشناسی که چند روز گذشته در آسمان آمریکای شمالی منهدم شدند، تهدید نظامی برای اهداف روی زمین محسوب نمی‌شدند.آستین طی نشست خبری در فرودگاه بروکسل توضیح داد: «البته آن اشیاء تهدیدی برای هوانوردی غیرنظامی و تهدید بالقوه‌ای برای جمع‌آوری اطلاعات بودند. ما به زودی جزئیات بیشتری از آنها بدست می‌آوریم».وزیر دفاع آمریکا با بیان اینکه اشیاء پرنده اخیر تهدیدی برای پروازهای مسافری بودند، گفت که ماهیت آنها با بالن چینی سه هفته قبل بسیار متفاوت بود.لوید آستین افزود: «این اشیاء پرنده ناشناس، با چیزی که سه هفته قبل سرنگون شد، بسیار متفاوت بودند. ما دقیقا می‌دانستیم که آن چه بود، یک بالن اطلاعاتی چینی».به رغم این اظهارنظر و دیگر سخنان مقام‌های آمریکایی درباره آنچه «بالن جاسوسی چین» خوانده‌اند، مقام‌های پکن از قبیل سخنگوی وزارت خارجه چین این ادعاها را رد کرده‌ و خبر داده‌اند که آمریکا طی یک سال اخیر ۱۰ بار بالن جاسوسی به حریم هوایی چین فرستاده است.اظهارنظر سخنگوی وزارت خارجه چین درباره اقدام آمریکا در ارسال بالن جاسوسی و اطلاعاتی به حریم هوایی چین، واکنش مقام کاخ سفید را در پی داشت و او مدعی شد: «نادرست است.

(آمریکا) در حال انجام این کار نیست، این موضوع قطعا نادرست است».«جان کربی» هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید افزود: «ما در حال به پرواز درآوردن بالن‌ها بر (فراز حریم هوایی) چین نیستیم».. .


بازنشر از : آخرین خبر