مهران محمدی امین

1401\07\13 15:26:15


واکنشها به حمله به دفتر شبکه تلویزیونی در عراق

اتحادیه رادیو و تلویزیون های عراق به حمله به دفتر یک شبکه تلویزیونی واکنش نشان داد و آنرا محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات نیوز، اتحادیه رادیو و تلویزیون های عراق به حمله به دفتر یک شبکه تلویزیونی واکنش نشان داد و آنرا محکوم کرد.

در این بیانیه که امروز چهارشنبه ۵ اکتبر منتشر شده آمده است که حمله به دفتر یک شبکه تلویزیونی تعرض آشکار به رسانه‌ها و حرمت آنها و نقض صریح آزادی بیان است. طرفی که خود را در معرض انتقاد این شبکه دیده بایست از روش‌های قانونی وارد عمل می‌شد و از رفتارهای خشونت‌آمیز و تخریب اموال این شبکه و دست‌درازی به کارکنان آن خودداری می‌کرد. اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های عراق این اقدام و نیز محاصره منزل مدیر این شبکه و تهدید خانواده وی را محکوم کرده و از نهادهای امنیتی خواسته که به مسئولیت خود در حفاظت از رسانه‌ها و امنیت کارکنانشان عمل کنند.

تبلیغات
ساختمان سازی - ساختمان و صنعت ساختمان
ساختمان سازی - ساختمان و صنعت ساختمان

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور. - ساختمان سازی - ساختمان و صنعت ساختمان - ساخت سوله - فونداسیون

در واکنش به این اقدام، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق آن را زشت و بالاترین سطح از تعرض به قانون و آزادی مطبوعات دانست که در اقدامات و اعتراضات مسالمت آمیز و قانونی نمی گنجد. وی دستور داد، عاملان این حمله محاکمه و حفاظت از نهادهای مطبوعاتی تشدید شود. شب گذشته طرفداران صدر به ساختمان شبکه «الرابعه» در منطقه الکراده حمله کرده و گفتند که مجری این شبکه به جیش المهدی، اهانت کرده است..

.


بازنشر از : مهر

عراق

بغداد

جریان صدر