نیکول پاشینیان ارمنستان جمهوری آذربایجان مناقشه قره باغ نخست‌ وزیر ارمنستان

1401\12\23 19:40:07


پاشینیان: آماده برگزاری نشست سه‌جانبه هستیم/ مشکلاتی در روابط با روسیه وجود دارد

نخست‌ وزیر ارمنستان در نشست خبری امروز خود گفت: روابط ما با روسیه بسیار صمیمانه است؛ زیرا ما صحبت می‌ کنیم و موضوعات را حل می‌ کنیم؛ البته مشکلاتی نیز وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیوز آم، «نیکول پاشینیان» نخست‌ وزیر ارمنستان امروز سه شنبه در سخنانی از آمادگی کشورش برای حضور در نشست وزرای خارجه ارمنستان، روسیه و جمهوری آذربایجان خبر داد.

نخست وزیر ارمنستان در نشست خبری امروز خود با بیان این مطلب اعلام کرد که در آینده ای نزدیک، «آرارات میرزویان» وزیر امور خارجه این کشور به مسکو سفر خواهد کرد و در این مورد نیز بحث و تبادل نظر خواهد شد.

«نیکول پاشینیان» در ادامه افزود: دیروز در این باره با رئیس جمهور فدراسیون روسیه نیز صحبت کردم.

وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگر خبرگزاری تاس مبنی بر اینکه آیا در روابط ارمنستان و روسیه بحرانی وجود دارد، گفت: روابط ما با روسیه بسیار صمیمانه است، من بحرانی نمی‌ بینم؛ زیرا ما صحبت می‌ کنیم و بحث می‌ کنیم و موضوعات را حل می‌ کنیم.

مشکلاتی وجود دارد.

برخی از مشکلات عینی هستند؛ اما ما گفتگو می کنیم.

در همین رابطه، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه پیشتر در سخنانی به درگیری ها در مرز میان دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان واکنش نشان داده بود.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص اعلام کرد: مسکو نسبت به تشدید درگیری ها در منطقه قره باغ کوهستانی ابراز نگرانی جدی می کند.

طرفین (باکو و ایروان) را به خویشتنداری و برداشتن گام هایی در راستایی تنش زدایی فرا می خوانیم.

نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی درگیری هایی دارند.

قره باغ کوهستانی نقطه کانونی جنگ دو کشور است که در بیش از ۳۰ سال گذشته همچنان محل مناقشه است.


بازنشر از : مهر

نیکول پاشینیان

ارمنستان

جمهوری آذربایجان

مناقشه قره باغ

نخست‌ وزیر ارمنستان در نشست خبری امروز خود گفت: روابط ما با روسیه بسیار صمیمانه است؛ زیرا ما صحبت می‌ کنیم و موضوعات را حل می‌ کنیم؛ البته مشکلاتی نیز وجود دارد.


چراغ استخری و چراغ مگنتی