مهران محمدی امین

اوکراین روسیه ایالات متحده امریکا سامانه پاتریوت سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که

1401\09\08 23:51:06


پنتاگون:درحال حاضر برنامه ای برای ارسال پاتریوت به اوکراین نداریم

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که پنتاگون در حال حاضر برنامه ای برای ارسال سامانه پدافند پاتریوت به اوکراین ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، پاتریک رایدر سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفت که پدافند هوایی همچنان برای پنتاگون و جامعه بین المللی درباره حمایت از اوکراین از اولویت زیادی برخوردار است اما واشنگتن در حال حاضر برنامه‌ای برای ارسال سامانه پدافند به اوکراین ندارد.

وی در گفتگو با خبرنگاران افزود: سامانه‌های کلاسیک مانند پاتریوت به آموزش و مراقبت بیشتری نیاز دارند و این موضوعی است که در محاسبات مربوط به نحوه حمایت از اوکراین دخیل است. این در حالی است که وزیر دفاع آمریکا خواستار تصویب فوری بودجه این وزارتخانه از سوی کنگره کشورش شده بود. «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه در اظهاراتی در خصوص برنامه پنتاگون گفت که کنگره باید قبل از پایان سال ۲۰۲۲، بودجه این وزارتخانه را برای یک سال کامل تصویب کند.

وزیر دفاع آمریکا این اقدام را برای کمک به وزارت دفاع این کشور در جهت اجرای برنامه‌های خود ضروری خواند. از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰)، آمریکا و متحدان غربی این کشور، میلیاردها دلار کمک امنیتی و نظامی برای کی یف فراهم کرده‌اند که ارزش آن حدود ۴۰ میلیارد دلار برآورد شده و می‌توان آن را با کل بودجه دفاعی سالانه فرانسه مقایسه کرد. اقدامی که موجب شده خود این کشورها برای رفع نیازهای نظامی خود با مشکلاتی مواجه شوند..

.


بازنشر از : مهر

اوکراین

روسیه

ایالات متحده امریکا

سامانه پاتریوت