مهران محمدی امین

تیم ملی فوتبال ایران پرچم ایران عبدالباری عطوان ایالات متحد تحلیل‌گر سرشناس جهان

1401\09\08 14:32:13


چرا پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برای جهان عرب اهمیت دارد؟

تحلیل‌گر سرشناس جهان عرب، ضمن آرزوی پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در برابر آمریکا می‌گوید با برد ایران میلیون‌ها مسلمان و صدها هزار مستضعف خوشحال خواهند شد.

عبد الباری عطوان، تحلیل‌گر و روزنامه‌نگار سرشناس جهان عرب با انتشار پیامی تصویری با برشمردن جنایت‌های آمریکا علیه ملت‌های منطقه، برای پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در برابر آمریکا، آرزوی موفقیت کرد.

پیام عطوان به شرح ذیل است: «چطور می‌توانم دولتی که کشورهای ما را اشغال کرده دوست داشته باشم و تیمش را تشویق کنم؟ ایستادن در کنار آمریکا و تشویق کردن تیمشان در بازی مقابل ایران برای هر عرب‌زبانی ننگ است. من می‌خواهم برای دهن کجی به آمریکا و حمایت از ایران از تیم ملی ایران طرفداری کنم و همانطور که پرچم تونس، مراکش، عربستان و قطر را در دست گرفتم، (در بازی امشب) پرچم ایران را نیز در دست خواهم گرفت. هیچکس نمی‌تواند به من بگوید که از من عرب‌تر است من به عرب‌بودن و نژاد خودم افتخار می‌کنم، اما طایفه‌گرا و نژادپرست نخواهم بود.

آمریکا با چه منطقی یک نماد اسلامی و قرآنی را از پرچم ایران حذف می‌کند؟ پاسخ این است که آمریکا مغرور، متکبر و نژادپرست است و از دیگران تنفر دارد. اینان ادعای متمدن بودن، سکولار بودن و دارا بودن دموکراسی هستند، اما با این حال اینگونه رفتار می‌کنند. امیدوارم تیم ملی ایران بتواند آمریکا را شکست داده و ما را خوشحال کند، میلیون‌ها مسلمان و صدها هزار مستضعف با شکست آمریکا در برابر ایران خوشحال خواهند شد.» تیم فوتبال ایران، در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر امشب سه‌شنبه از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه به وقت تهران به مصاف آمریکا می‌رود.

با توجه به پیروزی ایران برابر ولز در دیدار جمعه و همچنین تساوی آمریکا برابر انگلیس، تمام معادلات گروه دوم جام جهانی به روز آخر کشیده شده و تیم‌های حاضر در این گروه بخت صعود به مرحله حذفی را دارند.. .


بازنشر از : مهر

تیم ملی فوتبال ایران

پرچم ایران

عبدالباری عطوان

ایالات متحد