ابراهیم کالین سوئد فنلاند ناتو سخنگوی ریاست جمهوری

1401\12\23 19:40:10


کالین: سوئد و فنلاند برای رفع نگرانی‌های امنیتی ترکیه گام بردارند

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه امروز در سخنانی گفت: سوئد و فنلاند برای رفع نگرانی‌های امنیتی ترکیه گام بردارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، «ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه امروز سه شنبه در مجمع تجاری آمریکا- ترکیه که در اتاق بازرگانی واشنگتن برگزار شد، گفت: در خصوص چالش‌ های پیش روی جهان، از انرژی گرفته تا مهاجرت، از مبارزه با تروریسم تا جنگ در اوکراین، همه در هم تنیده و به همین دلیل باید گفتمان راهبردی ژئوپلیتیک میان ترکیه و آمریکا را گسترده‌ تر کنیم.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه درخصوص زلزله‌ های اخیر در جنوب شرق کشورش هم گفت: این زلزله‌ های مهیب بدترین زلزله‌ های تاریخ ترکیه و یکی از بدترین زلزله‌ های ثبت شده در تاریخ معاصرمان است.

وی در این باره اضافه کرد: هنوز تیم‌ های پزشکی ترکیه در مناطق زلزله‌ زده خدمات‌ رسانی می‌ کنند.

«ابراهیم کالین» در ارتباط با برگزاری به موقع انتخابات در ترکیه، تأکید کرد: انتخابات علی‌ رغم زلزله مهیب اخیر بدون تاخیر برگزار خواهد شد، این نشان دهنده اعتماد ما به دموکراسی و نهادهای‌ مان است.

کالین درباره عضویت سوئد و فنلاند در ناتو اضافه کرد: این دو کشور باید برای رفع نگرانی‌ های امنیتی ترکیه گام بردارند، همچنین ربط دادن حل مشکل اف- ۱۶ توسط آمریکا به این موضوع، غیرمنطقی و غیرقابل قبول است.

سوئد و فنلاند به بهانه آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، درخواست خود برای پیوستن به ناتو را ارائه کردند اما ترکیه به طور مشخص با درخواست استکهلم مخالفت کرده است.

آنکارا استکهلم را به پناه دادن به اعضای گروه‌های تروریستی متهم کرده و از ترکیه خواسته تا برای به دست آوردن چراغ سبز آنکارا، آنها را به ترکیه مسترد کند.

آمریکا و سایر کشورهای عضو ناتو امیدوارند تا دو کشور نوردیک، در اجلاس ۱۱ جولای ناتو در ویلنیوس، پایتخت لیتوانی، به عضویت این ائتلاف نظامی درآیند.


بازنشر از : مهر

ابراهیم کالین

سوئد

فنلاند

ناتو

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه امروز در سخنانی گفت: سوئد و فنلاند برای رفع نگرانی‌های امنیتی ترکیه گام بردارند.

لاینر و چراغ خطی لاله زار

چراغ خطی و لاین نوری لاله زار ارائه چراغ خطی و لاینر برند های 4m فورام اکووات داتیس افراتاب شعاع الکتریک شعاع پارس توس بروکس شیله مازی نور و ستاره شمال در بازار لاله زار است . همچنین طراحی و نصب و اجرای لاین نوری و تعمیرات چراغ های خطی از دیگر خدمات این مجموعه است.

لاینر و چراغ خطی لاله زار - چراغ - چراغ خطی -

تولید کارتن و سفارش کارتن