مهران محمدی امین

1401\11\09 17:29:04


گفت‌وگوهای تلفنی‌ من با پوتین مودبانه است/ این تماس‌ها را قطع نمی‌کنم

صدراعظم آلمان می‌گوید گفت‌وگوهای تلفنی‌اش با رئیس‌جمهور روسیه مودبانه است و به علت اهمیت این گفت‌وگوها همچنان به این تماس‌ها ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، «اولاف شولتز»، صدراعظم آلمان هم‌زمان با ارسال تسلیحات سنگین این کشور به اوکراین در گفت‌وگو با روزنامه «اشپیگل» اعلام کرد تماس‌های تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه را قطع نمی‌کند.

وی دراین‌باره گفت: در ۱۱ ماه گذشته من هیچ وقت تماسم با رئیس‌جمهور پوتین را قطع نکردم. آخرین تماس تلفنی ما، ماه دسامبر ۲۰۲۲ بود. به علت اهمیت این گفت‌وگوها، همچنان به این تماس‌ها ادامه خواهم داد.

صدراعظم آلمان همچنین افزود: علی‌رغم اختلاف دیدگاه‌های ما، گفت‌وگوهای بین ما با لحنی «مودبانه» انجام می‌شود. به گفته شولتز «تبادل زندانی‌ها بین روسیه و اوکراین، صادرات امن غلات اوکراین، پرونده نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا» از جمله موضوعات مهمی بودند که در این تماس‌های تلفنی بررسی شده است. شولتزبا تأکید بر اینکه تنها راه پایان جنگ در اوکراین «خروج نیروهای روسیه از اوکراین افزود مهمترین پرسش در همه این گفت‌وگوها این است که چگونه بحران اوکراین پایان یابد و جهان از چنین وضعیتی خارج شود..

.


بازنشر از : مهر

آلمان

اولاف شولتز

اوکراین

ولادیمیر پوتین