مهران محمدی امین

دولت ایالات متحده تیراندازی ایالات متحده امریکا کالیفرنیا مقامات آمریکایی می‌گوی

1401\07\07 08:24:11


۶ زخمی در تیراندازی کالیفرنیا. حال ۳نفر وخیم است

مقامات آمریکایی می‌گویند تیراندازی در محوطه مدرسه ای واقع در کالیفرنیا دست کم شش زخمی برجای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، تیراندازی در محوطه مدرسه اوکلند در کالیفرنیا آمریکا حداقل شش نفر را زخمی کرد.

به گفته مقامات محلی، تیراندازی حدود ساعت ۱۲:۴۵ بعد از ظهر به وقت محلی رخ داد. رسانه‌های محلی گزارش دادند این رویداد در نزدیکی یک مجتمع ساختمانی در خیابانی که چندین مدرسه در آن است، صورت گرفته است. همچنین یکی از مقامات محلی پلیس گفته است که تیراندازی احتمالاً یک رویداد هدفمند بوده است.

قربانیان این حادثه به بیمارستان‌ها منتقل شدند و دانش آموزان پس از یک قرنطینه کوتاه از مدارس خارج شدند. حال سه نفر از شش مجروح وخیم گزارش شده است. هنوز مشخص نیست که آیا هر شش نفر دانش آموز بوده اند یا خیر، اما مقامات گفته اند که آنها بزرگسال بوده اند.

گفته شده تحقیقات در مورد این حادثه ادامه دارد و مقامات در تلاش هستند تا مشخص کنند چه چیزی باعث تیراندازی شده است. لازم به ذکر است که پس از وقوع حوادثی از قبیل تیراندازی در سوپر مارکت در «بوفالو» واقع در نیویورک که منجر به کشته شدن ۱۰ نفر شد و قتل عام در مدرسه‌ای در ایالت تگزاس که ۲۲ کشته برجای گذاشت، فشار بر دولت ایالات متحده برای مقابله با افزایش خشونت‌های مرتبط با اسلحه افزایش یافته است و اخیر نیز جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده بود که از لایحه مصوب مجلس سنا در آمریکا پیرامون سخت گیرانه تر کردن حمل آزادانه سلاح حمایت می‌کند. این در حالیست که لابی پرقدرت اسلحه ساز در این کشور که از قدرت و نفوذ زیادی میان مقامات آمریکایی برخوردار است؛ اجازه پیاده سازی قوانین مشابه را نداده و با آنها به شدت مقابله کرده است؛ موضوعی که چندین کشته در هر روز در آمریکا برجای گذاشته است.

علیرغم مخالفت ظاهری مقامات این کشور نسبت به قوانین فعلی مرتبط با حمل و خرید و فروش سلاح گرم، لابی‌های قدرتمند اسلحه در آمریکا امکان هرگونه اعمال تغییرات در محدود کردن سیاست‌های یادشده را سد کرده اند.. .


بازنشر از : مهر

دولت ایالات متحده

تیراندازی

ایالات متحده امریکا

کالیفرنیا


تصویر قفسه فلزی - قفسه انبار