1401\11\25 14:41:22


افزایش نرخ طرح ترافیک سال ۱۴۰۲ اعلام شد

در بیست‌وهفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، تکلیف نرخ طرح ترافیک در سال ۱۴۰۲ برای خودروهای متعدد مشخص شد.

در بیست‌وهفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، تکلیف نرخ طرح ترافیک در سال ۱۴۰۲ برای خودروهای متعدد مشخص شد. به گفته مدیر سازمان حمل‌ونقل و ترافیک، عوارض ورود به طرح ترافیک برای خودروهای سواری در سال آینده به ۵۴,۷۵۰ تومان افزایش می‌یابد. نرخ عوارض برای کامیونت‌های سنگین نیز ۸۰ هزار تومان اعلام شده است.

در سال جاری، هزینه و درواقع جریمه ورود به محدوده طرح ترافیک برای خودروهای سبک و سواری ۴۳۸۰۰ تومان است. با توجه به نرخ جدید، می‌توان گفت که عوارض طرح ترافیک در سال آینده حدود ۲۰ درصد افزایش یافته و امید است که این افزایش بتواند تأثیر مثبتی در رفتار اجتماعی افراد داشته باشد. عوارض تردد در ساعت‌های غیرِاوج (بین ساعات ۱۰ الی ۱۶) حدود ۳۹ هزار تومان است. خودروهایی که دارای معاینه فنی برتر هستند نیز از تخفیف ۳۰درصدی بهره می‌برند.

بد نیست بدانید که از ابتدای سال تاکنون، درآمد شهرداری تهران از عوارض طرح ترافیک حدود ۱۸۰۰ میلیارد تومان بوده است که این رقم به تردد خودروهای غیرمجاز در محدوده‌های پرازدحام اشاره می‌کند. البته بخشی از این عوارض توسط افرادی پرداخت می‌شود که محل کار یا سکونت آن‌ها در این محدوده‌ها قرار دارد.

علاوه بر خودروهای سواری، نرخ طرح ترافیک در سال ۱۴۰۲ برای ماشین‌های سنگین نیز تعریف شده است. درحال‌حاضر، تردد کامیونت‌های بنز و با وزن حداقل 6 تن از ساعت ۲۳ تا ۶ بامداد و بسته به سن خودرو، هزینه‌ای بین ۱۵ الی ۴۰ هزار تومان را در بر می‌گیرد. این نرخ برای سال آینده به ۸۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.

نرخ عوارض سالانه طرح ترافیک برای اقشار خاص جامعه ازجمله معلولین، جانبازان و همین‌طور خبرنگاران نیز بیشتر شده و در سال ۱۴۰۲ به ۲۹۳,۰۰۰ تومان می‌رسد.  

طرح ترافیک یک راه‌حل مؤثر برای کاهش تردد خودروها در مناطق پُرازدحام است. این استراتژی که در چند سال اخیر در شهرهای بزرگ کشور پیاده‌سازی شده، موجب کاهش رفت‌وآمدهای بیهوده و همچنین کاهش آلودگی هوا می‌شود. افزایش ۲۰درصدی نرخ طرح ترافیک در سال ۱۴۰۲ درحالی مطرح شده که نرخ تورم در سال آینده حدود ۴۵ درصد پیش‌بینی شده است. 


بازنشر از : دیجیاتو

در بیست‌وهفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، تکلیف نرخ طرح ترافیک در سال ۱۴۰۲ برای خودروهای متعدد مشخص شد.

کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ

کارشناسان خودرو در مجموعه کارن چک خدمات کارشناسی فنی خودرو را در زمینه های کارشناسی تخصصی بدنه ، کارشناسی فنی خودرو ، بررسی سلامت فنی ، ارائه برگه کارشناسی ، مشاوره خرید و فروش ، قیمت گذاری ، بررسی آپشن های خودرو ، تنظیم قولنامه و مشاوره ارائه می دهند .
تماس : 09122653088 - 09122060929 - 02632513625
کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ - کارشناسی خودرو - تشخیص رنگ خودرو - معاینه فنی