مهران محمدی امین

1401\06\16 14:26:15


جهت قیمت در فایل‌های جدید بازار مسکن

جهت قیمت در فایل‌های جدید بازار مسکن مجموعه: اخبار اقتصادی و بازرگانی تاریخ انتشار : چهارشنبه, 16 شهریور 1401 08:58 بررسی تازه‌ترین فایل‌های عرضه‌شده برای فروش در بازار مسکن پایتخت نشان می‌دهد قیمت‌های پیشنهادی فروش تغییرات چندانی نسبت به میانگین قیمت فایل‌های مشابه در مردادماه ندارد.  به گزارش دنیای‌اقتصاد نوک پیکان مسیری که قیمت‌ها دنبال می‌کند نه به سمت بالا و نه به سمت پایین است و به این ترتیب فعلا قیمت مسکن در اغلب فایل‌های فروشی در حال درجا زدن است؛ وضعیتی که فعالان بازار مسکن آن را نشأت‌گرفته از کش‌دار شدن زمان این دور از مذاکرات برجامی می‌دانند و معتقدند مادامی که احتمال توافق از سوی طرفین معاملات بالا تلقی می‌شود، نه افزایش قیمت از سوی خریداران پذیرفته می‌شود و نه فروشنده‌ها دل‌گرمی کافی یا به عبارت دقیق‌تر دلیل قانع‌کننده‌ای برای کاهش قیمت دارند

جهت قیمت در فایل‌های جدید بازار مسکن مجموعه: اخبار اقتصادی و بازرگانی تاریخ انتشار : چهارشنبه, 16 شهریور 1401 08:58 بررسی تازه‌ترین فایل‌های عرضه‌شده برای فروش در بازار مسکن پایتخت نشان می‌دهد قیمت‌های پیشنهادی فروش تغییرات چندانی نسبت به میانگین قیمت فایل‌های مشابه در مردادماه ندارد.  به گزارش دنیای‌اقتصاد نوک پیکان مسیری که قیمت‌ها دنبال می‌کند نه به سمت بالا و نه به سمت پایین است و به این ترتیب فعلا قیمت مسکن در اغلب فایل‌های فروشی در حال درجا زدن است؛ وضعیتی که فعالان بازار مسکن آن را نشأت‌گرفته از کش‌دار شدن زمان این دور از مذاکرات برجامی می‌دانند و معتقدند مادامی که احتمال توافق از سوی طرفین معاملات بالا تلقی می‌شود، نه افزایش قیمت از سوی خریداران پذیرفته می‌شود و نه فروشنده‌ها دل‌گرمی کافی یا به عبارت دقیق‌تر دلیل قانع‌کننده‌ای برای کاهش قیمت دارند.   بررسی فایل‌های موجود در موتورهای جست‌وجوی معتبر ملکی حکایت از آن دارد که تنها در گروه آپارتمان‌های نوساز افزایش قیمت پیشنهادی آن هم به‌صورت جزئی در فایل‌های ثبت‌شده طی چند روز اخیر وجود دارد.

واسطه‌های ملکی می‌گویند سازنده‌ها این روزها برای اعلام قیمت پیشنهادی مستقل از تاثیر متغیرهایی مثل وضعیت مذاکرات رفع تحریم‌ها عمل می‌کنند. آنها در وهله اول قیمت‌های مصالح ساختمانی را در تعیین قیمت فروش دخیل می‌کنند و این یعنی مادامی که تورم در بازار مصالح مهار نشود، سازنده‌ها همچنان خود را برای افزایش قیمت پیشنهادی حتی در اوج رکود بازار محق می‌دانند و به تشخیص خود عمل می‌کنند.   هرچند سهم نوسازها از معاملات مسکن به‌شدت کاهش پیدا کرده و عرضه آنها نیز به‌دلیل رکود ساختمانی اندک است، اما آنچه مسلم است اینکه حتی یک فقره معامله در قیمت‌های بالا می‌تواند مبنای معاملات در بازار قرار گیرد و با توجه به نقش پیشتاز آپارتمان‌های نوساز در تعیین ارزش املاک یک منطقه، اگر با قیمت‌های پیشنهادی بالا بدون اعمال تخفیف خرید و فروشی صورت گیرد، این قیمت‌ها حتی اگر مربوط به تعداد انگشت‌شماری از معاملات باشد، می‌تواند زمینه‌ساز نوسان افزایشی قیمت مسکن شود.    . .


بازنشر از : بیتوته