مهران محمدی امین

1401\06\30 15:34:42


خودروی خودرانی که به شما خیره می‌شود!

خودروی خودرانی که به شما خیره می‌شود! مجموعه: دنیای خودرو محققان به منظور ایمن‌تر کردن خودروهای بدون راننده به آنها چشمان درشت اضافه کردند و افزایش احساس امنیت عابران را مورد بررسی قرار دادند.  به گزارش ایسنا و به نقل از نیواطلس، عابران پیاده هنگام عبور از جاده و از برابر خودروها باید با راننده تماس چشمی داشته باشند تا مطمئن شوند که راننده آنها را دیده است

خودروی خودرانی که به شما خیره می‌شود! مجموعه: دنیای خودرو محققان به منظور ایمن‌تر کردن خودروهای بدون راننده به آنها چشمان درشت اضافه کردند و افزایش احساس امنیت عابران را مورد بررسی قرار دادند.  به گزارش ایسنا و به نقل از نیواطلس، عابران پیاده هنگام عبور از جاده و از برابر خودروها باید با راننده تماس چشمی داشته باشند تا مطمئن شوند که راننده آنها را دیده است.

با این حال، اگر یک خودرو راننده نداشته باشد چه باید کرد؟ تحقیقات جدید نشان می‌دهد که این وسایل نقلیه خودران باید چشمان مخصوص به خود را داشته باشند.   در مطالعه اخیر، دانشمندان دانشگاه توکیو یک خودرو حمل تجهیزات گلف را به چشم‌های رباتیک انسان‌مانند مجهز کردند. اگرچه این خودرو توسط یک راننده هدایت می‌شد اما راننده بوسیله یک آینه یک طرفه که بر شیشه جلوی آن نصب شده بود از دید ناظرین بیرونی پنهان شد و بدین ترتیب به نظر می‌رسید که این خودرو راننده ندارد.   در مرحله بعد، از یک دوربین همه جهته برای ضبط چهار فیلم استفاده شد که در آن، این خودرو به یک خط عابر پیاده نزدیک می‌شد. در یک ویدیو، خودرو متوقف شد و منتظر عبور عابر پیاده ماند، در حالی که جهت نگاه چشمانش نشان می‌داد که عابر را دیده است.

در مورد دیگر، خودرو بدون توقف و بدون نگاه به عابر پیاده رد شد. در مورد دیگر نیز سناریوهای مشابهی اجرا شد اما در آنها خودرو مجهز به چشم نبود.   ۱۸ داوطلب بزرگسال(۹ مرد و ۹ زن) از طریق هدست‌های واقعیت مجازی فیلم‌ها را از منظر عابر پیاده مشاهده کردند. آنها چندین بار فیلم‌ها را با ترتیب تصادفی مشاهده کردند و در هر مورد سه ثانیه فرصت داشتند تا تصمیم بگیرند که آیا عبور از جاده امن است یا خیر.   اول از همه، مشخص شد که مردان بیشتر در زمانی که محیط ایمن نبود تصمیم به عبور می‌گرفتند.

تبلیغات
دیتیلینگ خودرو در کرج
دیتیلینگ خودرو در کرج

کارن دیتیلینگ کرج ارائه خدمات دیتیلینگ خودرو در جهانشهر، عظیمیه، آزادگان، بلوار مطهری، مهرشهر، گوهردشت می باشد.صافکاری بدون رنگ PDR خودرو، صفرشویی و شیشه دودی - دیتیلینگ خودرو در کرج - صفرشویی - خودرو

در حالی که زنان زمانی تصمیم به عبور می‌گرفتند که ایمنی بیشتر بود. با این حال، هر دو خطا زمانی که خودرو مجهز به چشم بود کمتر رخ می‌داد. مردان گزارش کردند که وقتی چشم‌ها روی آن‌ها نبود وضعیت خطرناک‌تر به نظر می‌رسید، در حالی که زنان گزارش دادند که وقتی چشم‌ها به آنها نگاه می‌کردند احساس امنیت بیشتری داشتند.   دانشمندان تاکید می‌کنند که یافته‌های آنها ممکن است در یک مطالعه در مقیاس بزرگ‌تر با تعداد شرکت کنندگان و سناریوهای بیشتر نتایج متفاوتی داشته باشد.

با این وجود، آنها بر این باورند که نصب چشم بر خودروهای بدون راننده ممکن است ایده خوبی باشد.   پروفسور تاکئو ایگاراشی(Takeo Igarashi) می‌گوید: حرکت از سوی رانندگی دستی به سمت رانندگی خودکار یک تغییر بزرگ است. اگر چشم‌ها واقعاً بتوانند به ایمنی و کاهش تصادفات رانندگی کمک کنند، باید به طور جدی اضافه کردن آنها را در نظر بگیریم. ما در آینده می‌خواهیم کنترل خودکار چشم‌های رباتیک را در اختیار هوش مصنوعی قرار دهیم. مقاله‌ای در مورد این تحقیق در چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی رابط‌های کاربری خودرو و کاربردهای خودروهای تعاملی ارائه شد.   اگرچه این فناوری ممکن است مسخره به نظر برسد اما این اولین مطالعه‌ای نیست که نشان می‌دهد وجود چشم روی خودروها می‌تواند مفید باشد.

در سال ۲۰۱۸، آزمایش‌های انجام‌شده با خودروی جگوار لندرور(Jaguar Land Rover)  نشان داد که عابران پیاده زمانی که وسایل نقلیه مجهز به چشم‌های متحرکی هستند که آنها را نگاه می‌کنند بیشتر احساس امنیت دارند.    . .


بازنشر از : بیتوته