مهران محمدی امین

1402\10\15 15:00:09


سقوط ۱۰ درصدی بیت‌کوین در یک روز

سقوط ۱۰ درصدی بیت‌کوین در یک روز تاریخ انتشار : جمعه, 15 دی 1402 11:39 قیمت بیت‌کوین در روز چهارشنبه به‌ ناگهان ۹. ۲۲ درصد سقوط کرد و هنوز هم نتوانسته است این کاهش را جبران کند

سقوط ۱۰ درصدی بیت‌کوین در یک روز تاریخ انتشار : جمعه, 15 دی 1402 11:39 قیمت بیت‌کوین در روز چهارشنبه به‌ ناگهان ۹.۲۲ درصد سقوط کرد و هنوز هم نتوانسته است این کاهش را جبران کند. به گزارش تسنیم به نقل از بلومبرگ، شرایط بیت‌کوین پس از کاهش قیمت 9.22درصدی چند روز گذشته، هنوز هم بهبود پیدا نکرده است.   این ارز مجازی تغییر چندانی در معاملات روز پنجشنبه نداشت و در حدود 43056 دلار معامله شد، یعنی یک افزایش ناچیز نسبت به روز چهارشنبه، اما هنوز هم 6.2 درصد نسبت به اوج قیمت خود فاصله دارد.   قیمت بیت‌کوین در دوم ژانویه سال جدید میلادی به بالاترین رقم طی 21 ماه گذشته رسید که دلیل آن خوشبینی نسبت به تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای تصویب اولین صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین بود، این اتفاق ارتباط مستقیمی با قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین دارد.   قیمت بیت‌کوین به‌همراه کل بازار ارزهای مجازی به‌ناگهان در روز چهارشنبه سقوط کرد.

بسیاری عقیده دارند دلیل آن  یادداشت مارکوس تیلن، تحلیلگر متریکس‌پورت بوده است که عقیده دارد کمیسیون بورس و اوراق بهادار پیشنهاد تأسیس این صندوق را در این ماه رد خواهد کرد.   سقوط ارزش بیت‌کوین باعث نقد شدن بیش از 600 میلیون دلار ارزهای مجازی در صرافی‌های بزرگ دنیا شد.   جیهان وو، مؤسس شرکت خدمات مالی متریکس‌پورت در پاسخ به این عکس‌العمل بازار گفت: «واقع‌بینانه نیست که تصور کنیم یک گزارش متریکس‌پورت می‌تواند باعث سقوط یک بازار تریلیون دلاری شود».   وی همچنین گفت: «با توجه به تاریخچه بیت‌کوین و دورنمای آن در آینده، بی‌ثباتی فعلی و عدم اطمینان نسبت به تأسیس صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین در ژانویه 2024، در نهایت اهمیتی ندارند».    . .


بازنشر از : بیتوته