مهران محمدی امین

1401\07\29 14:04:08


عسل لامبورگینی هم معرفی شد؛ عجیب تر از کالباس فولکس واگن و بستنی پورشه

لامبورگینی حضور پر رنگی در بازار لوازم جانبی دارد. اما خاص‌ترین محصول غیرخودرویی این شرکت عسل است که فقط به کارمندان هدیه می‌دهد.

وقتی نام لامبورگینی به گوشمان می‌خورد، بی اختیار به یاد سوپر اتومبیل‌های فوق‌العاده سریع و قدرتمند می‌افتیم.

اما این شرکت ایتالیایی در بازار لوازم جانبی نیز حضور دارد و از انواع کیف و البسه گرفته تا عطر و جاکلیدی برای مشتریان خاص‌پسند خود تولید می‌کند. حتما تعجب خواهید کرد وقتی بدانید این شرکت به پرورش زنبور و تولید عسل هم می‌پردازد، اما ظاهرا در هولدینگ فولکس واگن این ماجرا در حال تبدیل شدن به امری رایج است، چرا که کمپانی مادر در کنار تولید خودرو به عرضه سوسیس می پردازد و پورشه نیز چندی پیش از عرضه محدود بستنی با برند خود خبر داد.

عسل لامبورگینی در واقع محصول جانبی یک پروژه دیگر است. این کمپانی ایتالیایی یک پرورشگاه زنبور عسل در پارک اختصاصی خود دارد.

سنت‌آگاتایی‌ها این پرورشگاه را در سال 2016 افتتاح کرده‌اند و 600 هزار زنبور در آن به تولید عسل مشغول هستند. لامبورگینی می‌گوید هر ساله 950 پوند یا 430 کیلوگرم عسل از این پرورشگاه برداشت می‌کند. شاید فکر کنید عسل این شرکت توسط مشتریان خاص و با قیمت‌های گزاف خریداری می‌شود.

اما اینطور نیست و لامبورگینی تمامی عسل‌ها را در کریسمس به کارکنان خود هدیه می‌دهد.

همراهی لامبورگینی توسط سایر خودروسازان!

لامبورگینی تنها خودروسازی نیست که عسل تولید می‌کند. به جز این کمپانی ایتالیایی، پورشه نیز به پرورش زنبور عسل مشغول است. این برند لوکس آلمانی، کندوهایی با 1.5 میلیون زنبور عسل دارد و عسل تولیدی خود را با نام Turbienchen (به معنای یاغی در آلمانی) به فروش می‌رساند.

تبلیغات
نمایندگی فولکس واگن
نمایندگی فولکس واگن

فروشگاه و تعمیرگاه مرکزی فولکس واگن (کاخکی) شبکه توزیع لوازم یدکی خودرو در کشور - نمایندگی فولکس واگن - فولکس واگن - جلوبندی

در ابتدا ظرفیت تولید عسل پورشه 400 کیلوگرم در سال بود و در عرض تنها چند روز تمام آن فروش می‌رفت. بعدها با افزایش ظرفیت کندوها، این رقم به هزار کیلوگرم در سال افزایش یافت. علاوه‌بر پورشه، دیگر برند لوکس‌ساز گروه فولکس واگن یعنی بنتلی نیز در زمینه تولید عسل در انگلستان فعالیت‌هایی دارد.

علاوه بر لامبورگینی، بنتلی و پورشه، رولزرویس دیگر خودروسازی است که یک مزرعه مخصوص پرورش زنبور عسل در مقر خود واقع در گودوود دارد.

در مزرعه این برند اشرافی، 6 کولونی با 300 هزار زنبور عسل نگهداری می‌شود. جالب آنکه سال گذشته این کمپانی به کارکنان خود اعلام کرد افراد داوطلب می‌توانند به عنوان زنبوردار در مزرعه فعالیت کنند. رولزرویس ادعا دارد عسل تولیدی در این مزرعه آنقدر با کیفیت است که می‌توان آن را «رولزوریس عسل‌ها» نامید.

مثل خودروهای تولیدی کمپانی ظرفیت تولید عسل نیز محدود است و فاصله زیادی با میزان تولیدی توسط پورشه دارد.

بد نیست اشاره کنیم لامبورگینی قصد دارد به یک برند پایدار تبدیل شود. در همین راستا این شرکت یک مجموعه فتوولتائیک در سنت آگاتا احداث کرده که بزرگ‌ترین مجموعه در منطقه امیلیا رومانیای ایتالیا به شمار می‌رود. لامبورگینی می‌گوید این مجموعه از سال 2010 به این طرف از ورود 2000 تن گاز دی اکسید کربن به جو جلوگیری کرده است.

.

.


بازنشر از : دیجیاتو