مهران محمدی امین

1401\08\23 23:55:15


قیمت پورشه‌های مزایده‌ای دوباره تغییر کرد؛ حماسه اشتباهات تکراری!

معاون جمع‌آوری و فروش سازمان اموال تملیکی در مورد خودروهای پورشه اختلافی بین سال ساخت ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ گفت: برندگان یا باید اختلاف قیمت ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان را بپردازند و یا اینکه با ...

پس از آنکه در دور اول مزایده خودروهای اموال تملیکی مشخص شد که روند قیمت‌گذاری خودروهای پورشه در پی مشخص‌نبودن تعداد سیلندرها، اشتباه بوده است، حالا از دور دوم مزایده خبر می‌رسد که سال تولید و عرضه این خودروها به اشتباه درج شده و حالا معاون جمع‌آوری و فروش سازمان اموال تملیکی، در مورد خودروهای پورشه اختلافی بین سال ساخت ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ می‌گوید: «برندگان یا باید اختلاف قیمت ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان را بپردازند و یا اینکه با دریافت ودیعه خودرو را بازگردانند.» این روند قاعدتاً به برگزاری سومین مرحله از مزایده خودروهای اموال تملیکی منجر خواهد شد.

در این زمینه، «سعید غلامی» معاون جمع‌آوری و فروش سازمان اموال تملیکی در پاسخ به سؤالی در مورد تغییر مدل اعلام‌شده برخی خودروهای پورشه فروخته‌شده از سال 2017 به 2018 در زمان کارشناسی راهور و پلاک ‌گذاری گفت: «به دلیل فوریت زمانی که برای مزایده تعیین شده بود، بعضاً برخی از اطلاعات مربوط به خودروها به‌صورت کامل به سازمان اموال تملیکی نرسیده بود، در نتیجه مغایرت‌هایی بین اسناد این خودروها در گمرکات و ارزیابی کارشناسان رسمی وجود داشت.

امکان توقف مزایده به دلیل این مغایرت‌ها نیز وجود نداشت. بنابراین ما تمامی این خودروها را در مزایده قرار دادیم. با این وجود این احتمال را دادیم که ممکن است پس از برنده‌شدن اشخاص بین اسناد و خودرو مغایرت به وجود بیاید.

در مورد خودروهای پورشه نیز اختلافی بین سال ساخت 2017 و 2018 وجود داشت.»

معاون جمع‌آوری و فروش سازمان اموال تملیکی اعلام کرد: «در نتیجه دو حالت وجود دارد، یا فردی که خودرو را برنده شده راضی است که مابه‌التفاوت قیمت کارشناسی 500 تا 600 میلیون تومانی که را بین این دو مدل وجود دارد، بپردازد یا اینکه ودیعه فرد به او بازگردانده می‌شود و خودرو در مزایده بعدی به فروش می‌رسد.‌ بنابراین، برندگانی که مبلغ خودروها را پرداخت کرده‌اند بیش از یک‌ماه فرصت دارند تا برای پلاک‌گذاری اقدام کنند. در این مدت تعدادی از دریافت خودرو انصراف داده‌اند و گفته‌اند که مابه‌التفاوت قیمت را پرداخت نخواهند کرد و خودرو را بازگردانده‌اند. برخی نیز اصلاً خودرو را از گمرکات خارج نکرده‌اند.

اما عده‌ای نیز حاضر به پرداخت مابه‌التفاوت شده‌اند.»

بر‌اساس این گزارش، لازم به ذکر است که تا پیش از این اختلاف در تعداد سیلندر خودروها سبب شده بود تا تعداد قابل توجهی از پورشه‌های موجود در مزایده اول از دور مزایده خارج شوند و در مزایده دوم قرار بگیرند. موضوع اختلاف در مدل خودروها نیز دومین چالشی است که در مسیر فروش این خودروها به وجود آمده است.

. .


بازنشر از : دیجیاتو