مهران محمدی امین

1402\10\12 20:10:41


مرغ کمیاب شد

مرغ کمیاب شد مجموعه: اخبار اقتصادی و بازرگانی تاریخ انتشار : سه شنبه, 12 دی 1402 12:47 مسعود رسولی در پاسخ به چرایی این کاهش عرضه گفت: قرار بود گوشت مورد نیاز شرکت‌های بسته‌بندی از محل وارداتی تامین شود، ولی چند هفته‌ای می‌شود که این تامین صورت نگرفته و تولیدات شرکت‌ها نیز کاهش یافته است. به گزارش ایسنا، مشاهدات میدانی از برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که میزان عرضه گوشت و مرغ بسته‌بندی کاهش یافته است

مرغ کمیاب شد مجموعه: اخبار اقتصادی و بازرگانی تاریخ انتشار : سه شنبه, 12 دی 1402 12:47 مسعود رسولی در پاسخ به چرایی این کاهش عرضه گفت: قرار بود گوشت مورد نیاز شرکت‌های بسته‌بندی از محل وارداتی تامین شود، ولی چند هفته‌ای می‌شود که این تامین صورت نگرفته و تولیدات شرکت‌ها نیز کاهش یافته است. به گزارش ایسنا، مشاهدات میدانی از برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که میزان عرضه گوشت و مرغ بسته‌بندی کاهش یافته است.

کاهشی که دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی گوشت و مواد پروتئینی کشور علت آن را عدم تامین گوشت و مرغ برای واحدهای بسته‌بندی اعلام می‌کند.   آن‌طور که بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد شاید حدودا یک هفته‌ای می‌شود که عرضه محصولات پروتئینی بسته‌بندی با نوساناتی همراه شده است. یعنی مرغ و گوشت در قصابی‌ها و فروشگاه‌های پروتئینی به صورت باز وجود دارد، ولی عرضه این اقلام به صورت بسته‌بندی و قطعه‌بندی شده در برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای کاهش یافته است.   مسعود رسولی - دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی گوشت و مواد پروتئینی کشور در گفتگو با خبرنگاران، در پاسخ به چرایی این کاهش عرضه گفت: قرار بود گوشت مورد نیاز شرکت‌های بسته‌بندی از محل وارداتی تامین شود، ولی چند هفته‌ای می‌شود که این تامین صورت نگرفته و تولیدات شرکت‌ها نیز کاهش یافته است.   وی ادامه داد: اعلام کردیم که اجازه دهید اقلام مورد نیاز این شرکت‌ها از بازار داخل تامین و نرخ نیز بر اساس قیمت بازار تعیین شود، ولی با این پیشنهاد موافقت نشده است، زیرا برای محصولات پروتئینی بسته‌بندی نرخ مشخصی تعیین شده که اجازه تغییر آن وجود ندارد.   دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی گوشت و مواد پروتئینی کشور اضافه کرد: البته اخیرا شرکت‌ها مرغ مورد نیاز خود را از بازار داخل تامین و قیمت آن را براساس نرخ بازار تعیین کرده‌اند.    . .


بازنشر از : بیتوته