مهران محمدی امین

1401\07\07 11:56:11


معرفی محصول مشترک JAC و فولکس واگن در بازار روسیه؛ سهول Aipao S (جک S6 برقی)

سهول Aipao S کراس‌اوور جدید و برقی جک برای بازار روسیه است. این خودرو در حقیقت نسخه بهبود یافته و الکتریکی جک S6 محسوب می‌شود.

بازار خودرو روسیه پس از آغاز جنگ روسیه و اوکراین و اعمال تحریم‌های بین‌المللی، خودروسازان چینی به بازار خودرو روسیه هجوم آوردند تا جایگزین برندهای اروپایی شوند.

شرکت جک با زیرمجموعه خود یعنی سهول وارد این کشور شده است. سهول Aipao S جدیدترین کراس‌اوور جک برای بازار روسیه محسوب می‌شود که یک خودرو برقی است و برادر دوقلوی جک S6 محسوب می شود.

برند سهول جایگزین برند سول است که با همکاری فولکس واگن و جک تشکیل شد. هدف این برند تولید خودروهای الکتریکی مقرون به صرفه و مدرن است.

در سال 2020، فولکس واگن بخشی از سهام جک را خریداری کرد و نام برند سول را به سهول تغییر داد. اکنون علاوه بر خودروهای برقی، بخشی از خودروهای بنزینی جک نیز با برند سهول باز تولید می‌شوند.

سهول آیپائو S یک خودرو برقی مستقل نیست و در حقیقت نسخه برقی از کراس‌اوور بنزینی سهول QX محسوب می‌شود. سهول QX نیز نسخه بازتولید شده از جک S6 است و در واقع سهول Aipao S نسخه برقی جک S6 خواهد بود.

نگاه دقیق‌تر به سهول Aipao S

عمده تفاوت سهول آیپائو S با نسخه بنزینی آن، چراغ‌ها و جلوپنجره متفاوت این خودرو هستند.

تبلیغات
نمایندگی فولکس واگن
نمایندگی فولکس واگن

فروشگاه و تعمیرگاه مرکزی فولکس واگن (کاخکی) شبکه توزیع لوازم یدکی خودرو در کشور - نمایندگی فولکس واگن - فولکس واگن - جلوبندی

حذف رادیاتور از این کراس‌اوور سبب شده است تا طراحان بتوانند جلوپنجره متفاوتی را برای این خودرو خلق کنند. رینگ‌های 18 اینچی خودرو نیز طرحی جدید دارند و برای کاهش کشش آیرودینامیکی بهینه شده‌اند. با این حال فضای داخلی سهول Aipao S و نسخه بنزینی آن یکسان است.

هر دو کراس‌اوور به صفحه نمایش 12.3 اینچی دوبل و پنل لمسی برای کنترل سیستم تهویه مجهز هستند و تغییری در نسخه برقی ایجاد نشده است.

سهول Aipao S قدرت خود را از یک موتور الکتریکی می‌گیرد. تک موتور برقی این خودرو روی محور جلو قرار دارد و 218 اسب‌بخار قدرت و 300 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. پکیج باتری‌های این خودر 84 کیلووات ساعت ظرفیت دارند.

برد سهول آیپائو S مطابق چرخه چینی CLTC، 605 کیلومتر عنوان شده است. حداکثر سرعت این خودرو نیز 160 کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا صد آن نیز هشت ثانیه است.

نسخه بنزینی این خودرو یعنی سهول QX در چین 28 هزار دلار قیمت دارد. انتظار می‌رود قیمت سهول Aipao S بین 30 الی 37 هزار دلار تعیین شود.

.

.


بازنشر از : دیجیاتو