مهران محمدی امین

1402\10\12 13:03:15


افسردگی، یأس و ناامیدی در میان فیلمسازان کوتاه بیداد می‌کند پول و امکانات تنها در اختیار برخی عزیز دردانه‌ها و نورچشمی‌ها قرار می‌گیرد! مدیران فقط ظاهر خوبی دارند

یک طراح صحنه و کارگردان فیلم کوتاه گفت: افسردگی، یأس و ناامیدی در میان فیلمسازان کوتاه بیداد می کند و همه این ها به خاطر سیاست های غلط، رفتارها و عملکرد مدیران سینمایی و فرهنگی است.

حامد اصلانی کارگردان فیلم های کوتاه «آماتور» و «اس»  افزود: آقای خزاعی که می آیند و عملکرد سینمای فیلم کوتاه را مورد نقد قرار می دهند و عنوان می کنند در خصوص استعدادیابی نسل جوان در سراسر کشور کار مهمی صورت نگرفته باید بدانند خودشان یکی از افرادی هستند که خیلی از استعدادهای خلاق و جوان را حرام کردند.

وی تصریح کرد: متأسفانه مدیران سینمایی به مثابه سدی شده اند بر سر راه فیلمسازان جوان! با فیلمسازان به صورت کلامی و رفتاری بی احترامی صورت می گیرد و پول و امکانات تنها در اختیار برخی عزیز دردانه ها و نورچشمی ها قرار می گیرد!

این سینماگر جوان یادآور شد: بنده خودم به عنوان فردی که در یک خانواده فقیر معمولی بزرگ شدم و سال ها کار کردم تا توانستم وارد حوزه فیلمسازی شوم و با هزار بدبختی و مشقت فیلم ساختم و کم کم حرفه ای شدم این را عنوان می کنم که عمر و زندگی ما برای مدیران از کمترین اهمیتی برخوردار نیست! آن ها به راحتی با یک تصمیم سرنوشت ما را عوض کرده و تمامی کارکردهای ما را در سال های عمرمان کله پا می کنند.

227817

تبلیغات
نصب و تعمیر چیلر و داکت اسپلیت
24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب چیلر ، مینی چیلر و داکت اسپلیت ، یخچال و فریز، ساید بای ساید، کولر گازی، پکیج گرمایشی در تهران با تعرفه نمایندگی .
# چیلر - # اسپلیت - # تهویه

اصلانی تأکید کرد: مدیران در ظاهر خود را بسیار اهل گفتگو و تعامل نشان می دهند اما در عمل هیچ وقعی به سخنان، درخواست ها، نقدها و نظرات فیلمسازان ندارند.

دسته بندی افراد و سانسورهای سلیقه ای در حوزه فیلم کوتاه بیداد می کند و گویا هیچ سیاست مشخص و مدونی در این حوزه وجود ندارد. ما می دانیم که طبیعتاً در هر کشوری مسأله سانسور و ممیزی وجود دارد اما متأسفانه این مسأله در کشور ما به صورت کاملاً سلیقه ای است. مدیران بر اساس نظر و برداشت و سلیقه شخصی شان هر کاری بخواهند می کنند و به راحتی به سینماگران هر انگی که بخواهند می زنند.

این فیلمساز در پایان این گفتگو افزود: جشنواره فیلم کوتاه تهران هم که هر سال پرحاشیه تر از سال قبل برگزار می شود و متأسفانه دیگر کارکردی که باید را در جامعه سینمایی و فرهنگی کشور ندارد و طبعاً همه این اتفاقات به دلیل اعمال سلیقه ها و نظرات شخصی برخی مدیران است.

.

.


بازنشر از : منبع: سینما پرس