1401\06\30 23:51:02


اندروید ۱۳ آپدیت بی‌وقفه را راحت‌تر می‌کند

گوگل سال‌هاست برای اندروید، قابلیت آپدیت بی‌وقفه (Seamless Updates) را ارائه کرده تا گوشی‌های اندرویدی بدون نیاز به توقف فعالیت‌ها، بدون هیچ دردسری آپدیت‌های جدید را نصب کنند

گوگل سال‌هاست برای اندروید، قابلیت آپدیت بی‌وقفه (Seamless Updates) را ارائه کرده تا گوشی‌های اندرویدی بدون نیاز به توقف فعالیت‌ها، بدون هیچ دردسری آپدیت‌های جدید را نصب کنند. با این حال سال‌هاست که برندهایی مانند سامسونگ چنین قابلیتی را ارائه نمی‌دهند.

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، گوگل برای اندروید ۱۳ قابلیت A/B partition را اجباری کرده است. این قابلیت برای عملی کردن آپدیت بی‌وقفه نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

به زبان ساده، آپدیت‌های مبتنی بر این سیستم در پارتیشن غیرفعال گوشی نصب می‌شوند و در عین حال بخش فعال پارتیشن، به فعالیت خود برای اجرای اپلیکیشن‌های مختلف ادامه می‌دهد. سپس بعد از اتمام فرایند نصب، فقط باید گوشی را ریستارت کنید. در نتیجه دیگر لازم چندین دقیقه برای نصب آپدیت، امکان استفاده از گوشی را از دست بدهید.

متاسفانه آپدیت‌های بی‌وقفه برای نصب شدن به فضای ذخیره‌سازی بیشتری نیاز دارند. به نظر می‌رسد بی‌میلی شرکت‌هایی مانند سامسونگ برای عملی کردن این مشخصه به همین موضوع برمی‌گردد. با این حال A/B partition مجازی راهکار مناسبی برای این مشکل محسوب می‌شود. با این کار فضای ذخیره‌سازی موردنیاز هم کاهش پیدا می‌کند.

گوگل در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که A/B partition مجازی تنها روش مجاز برای نصب آپدیت‌ها خواهد بود. بنابراین اگرچه گوگل هنوز استفاده از این مشخصه را برای شرکت‌ها اجباری نکرده، اما از طرف دیگر دست آن‌ها را هم برای استفاده از روش‌های دیگر می‌خواهد ببندد.

  • ۱۳ قابلیت جذاب اندروید ۱۳ که کمتر به آن‌ها توجه شده است

منبع: Android Authority

/*/


بازنشر از : digimag

گوگل سال‌هاست برای اندروید، قابلیت آپدیت بی‌وقفه (Seamless Updates) را ارائه کرده تا گوشی‌های اندرویدی بدون نیاز به توقف فعالیت‌ها، بدون هیچ دردسری آپدیت‌های جدید را نصب کنند

نمایندگی سامسونگ تهران

24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب محصولات سامسونگ در تهران با تعرفه نمایندگی .
021-66253787-09129429461-09335377807
نمایندگی سامسونگ تهران - سامسونگ - samsung - تعمیر یخچال سامسونگ