مهران محمدی امین

1401\07\20 01:54:15


اپل احتمالا در 2024 با استفاده از فناوری OLED هیبریدی، آیپدهای باریک‌تری معرفی می‌کند

اپل ظاهرا قصد دارد با بهره‌مندی از فناوری OLED هیبریدی، تا سال 2024 آیپدهای باریک‌تری با مصرف انرژی کمتر را در دسترس کاربران قرار دهد.

اپل ظاهرا قصد دارد با بهره‌مندی از فناوری OLED هیبریدی، تا سال 2024 آیپدهای باریک‌تری با مصرف انرژی کمتر و هزینه تولید پایین‌تر را در دسترس کاربران قرار دهد.

به گفته منابع آگاه بازار، این شرکت احتمالا تا سال 2024 از فناوری OLED هیبریدی در آیپدها استفاده خواهد کرد.

فناوری اولد هیبریدی با ترکیب زیرلایه‌های گلس مستحکم و سخت اولد و استفاده از لایه نازک OLED انعطاف‌پذیر، امکان عرضه دستگاه‌هایی با پنل‌های OLED نازک‌تر را فراهم می‌کند.

به نظر می‌رسد با توجه به اینکه پنل‌های این فناوری دیگر نیازی به لایه نور پس زمینه ندارند، ظاهرا به‌کارگیری این فرآیند، هزینه تولید پنل‌های جدید را نسبت به پنل‌های اولد منعطف کاهش می‌دهد.

فناوری اولد هیبریدی و آیپدهای باریک‌تر

در ماه آگوست برای اولین بار رسانه‌ای کره‌ای The Elec، در گزارشی به فناوری OLED هیبریدی اشاره کرد. حالا گفته می‌شود اپل ظاهرا تا سال 2024 این فناوری را به پنل‌های اولد انعطاف‌پذیری که در آیفون به کار برده می‌شود، ترجیح خواهد داد. یکی از دلایل چینن تغییری آن است که پنل‌های انعطاف‌پذیر به ویژه در نمایشگرهای با اندازه‌های بزرگ‌تر، احتمال مچاله شدن دارند.

 

به نظر می‌رسد اپل برای تولید این پنل‌ها، باید شرکت دیگری را وارد زنجیره تامین خود کرده و احتمالا از این فناوری در تولید آیپد پرو جدید 12.9 اینچی و مک بوک پرو استفاده خواهد کرد.

گزارش منتشر شده از سوی منبع آگاه بازار ادعا می‌کند که اپل از لحاظ مالی به تلاش‌های SMT تایوان برای توسعه ظرفیت تولید خود در این زمینه کمک کرده است.

در حال حاضر تنها دستگاه‌های اپل که از mini LED استفاده می‌کنند، مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی و آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی هستند. انتظار می‌رود هر سه دستگاه تا قبل از پایان سال با تراشه M2  بروز شوند.

طبق این گزارش، انتظار می‌رود اپل تا زمانی که فناوری OLED هیبریدی به بلوغ نرسد و آماده تجاری‌سازی شود، به استفاده از فناوری نور پس‌زمینه mini-LED ادامه می‌دهد. در نتیجه بعید است تا قبل از سال 2024 چنین تغییری اتفاق بیفتد.

.

.


بازنشر از : دیجیاتو