1401\07\13 18:20:17


اپل برخی از تولیدات ایرپادز و بیتس خود را به هند منتقل می‌کند

در سال‌های اخیر، اپل شروع به تنوع بخشیدن به زنجیره تامین خود کرده و تولید محصولات خود مانند آیفون‌ها را از چین به مناطق دیگر مانند هند انتقال داده است

در سال‌های اخیر، اپل شروع به تنوع بخشیدن به زنجیره تامین خود کرده و تولید محصولات خود مانند آیفون‌ها را از چین به مناطق دیگر مانند هند انتقال داده است. در همین راستا، اکنون به نظر می‌رسد که این شرکت قصد دارد برخی از تولیدات هدفون‌های بی‌سیم ایرپادز و بیتس را نیز به هند منتقل کند.

  • اپل علی‌رغم مخالفت اولیه، با افزایش قیمت تراشه TSMC موافقت کرد

این گزارش که از خبرگزاری رویترز منتشر شده نشان می‌دهد که غول کوپرتینویی در حال آماده شدن برای ساخت هدفون جدید بیتس در هند است. علاوه بر این و طبق گفته‌ی منابع آگاه، ظاهراً شرکت سازنده آیفون در حال برنامه‌ریزی برای انتقال برخی از تولیدات ایرپادزها به این کشور نیز هست. بر اساس گزارش منتشر شده از رویتزر، تامین‌کننده چینی اپل یعنی شرکت «Luxshare Precision Industry» همچنین قصد دارد تولید ایرپادزها را در هند آغاز کند.

از سوی دیگر، تأمین‌کننده‌ی اصلی اپل یعنی شرکت «فاکس‌کان» مسئولیت تولید هدفون بیتس در این منطقه را بر عهده خواهد داشت. در حال حاضر، شرکت Luxshare بر افزایش تولید ایرپادز در ویتنام تمرکز کرده و بنابراین ممکن است پروسه‌ی انتقال این عملیات به هند کمی طول بکشد. باید اشاره کنیم غول فناوری آمریکایی در حال برنامه‌ریزی برای انتقال بخشی از تولیدات خود از چین بوده و جدیدترین محصول آن سری آیفون ۱۴ است که قرار است به‌زودی در این کشور تولید شود.

اپل و هند

به گفته تحلیلگران شرکت جی‌پی مورگان (JP Morgan)، کوپرتینویی‌ها می‌خواهند کشور هند را در کنار ویتنام را به قطب‌های تولید جهانی خود تبدیل کنند. در گزارشی که تحلیلگران این شرکت به اشتراک گذاشته‌اند آمده که اپل ۵ درصد از تولید جهانی آیفون ۱۴ را تا اواخر سال ۲۰۲۲ به هند منتقل خواهد کرد و ظرفیت تولید خود در این کشور را به تولید ۲۵ درصد از کل آیفون تا سال ۲۰۲۵ افزایش خواهد داد.

آن طور که به نظر می‌رسد، اپل روی کاهش وابستگی خود به چین که مرکز اصلی تولیدات این شرکت است، کار می‌کند. در همین راستا، این شرکت تمرکز مونتاژ و تولیدات خود را بر مناطقی مانند هند، مکزیک و ویتنام افزایش داده است. علاوه بر این‌ها، تولید در هند همچنین به این شرکت کمک می‌کند تا هزینه‌های کمتری را برای تولیدات محصولات بپردازد و همین عامل نیز ممکن است به کاهش برچسب قیمتی این محصولات در بازار منجر شود.

  • یک باگ در ایرپادز پرو ۲ به کاربران می‌گوید هرچه زودتر باتری را تعویض کنید

منبع: Gizmochina

/*/
بازنشر از : digimag