مهران محمدی امین

1401\10\12 22:35:19


اکثر تراشه‌های اسنپدراگون 8 نسل 3 توسط TSMC ساخته خواهند شد

جی اس ام/ کوالکام قصد دارد تولید تراشه پرچمدار بعدی خود را به TSMC بسپارد. انتظار می‌رود شرکت کوالکام تولید تراشه پرچمدار بعدی خود یعنی اسنپدراگون ۸ نسل سه را به TSMC و سامسونگ بسپارد.

جی اس ام/ کوالکام قصد دارد تولید تراشه پرچمدار بعدی خود را به TSMC بسپارد.انتظار می‌رود شرکت کوالکام تولید تراشه پرچمدار بعدی خود یعنی اسنپدراگون ۸ نسل سه را به TSMC و سامسونگ بسپارد.

با این حال، آخرین گزارش این است که TSMC ممکن است اکثر سفارشات تراشه‌های ساخته شده روی فرآیند ۳ نانومتری را به دلیل نرخ بازده بالای ۸۰ درصد بر عهده بگیرد.نرخ بازده یک محصول ۳ نانومتری، اکنون حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد است، اما TSMC در حال اجرای بین ۷۵ تا ۸۰ درصد بازدهی از یک ویفر است. اگر این داده‌ها حقیقت داشته باشند، این به آن معنا بوده که اپل و کوالکام برای چیپست‌های نسل بعدی خود یعنی A17 Bionic و اسنپدراگون ۸ نسل سه مشکل حمل و نقل نخواهند داشت. لازم به ذکر است که سامسونگ قبلا نرخ بازده فاجعه ۲۰ درصد را تجربه کرده بود.مشکل کوالکام و سایر شرکت‌های سازنده تراشه این است که قیمت به ازاری هر ویفر پرداخت می‌شود.

تبلیغات
نمایندگی یخچال سامسونگ تهران
24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب محصولات سامسونگ در تهران با تعرفه نمایندگی .
# سامسونگ - # samsung - # تعمیر یخچال سامسونگ

این به آن معنا بوده که تولید مقدار کمتر تراشه به معنای قیمت بالاتر برای یک چیپست است. این موضوع نیز، به معنای افزایش قیمت بازار بوده که در دراز مدت به نفع هیچکس نخواهد بود.. .


بازنشر از : آخرین خبر