مهران محمدی امین

1401\06\16 16:40:22


باز و بسته کردن قفل کودک ماشین لباسشویی در برند های مختلف

قفل کودک قابلیتی است که در خیلی از ماشین لباسشویی های جدید و بعضی از ماشین لباسشویی های قدیمی وجود دارد. این قفل برای مراقبت از لباسشویی شما در مقابل فشرده شدن دکمه ها به وسیله کودکان است.

بعضی وقتها حرکت لباس ها در داخل لباسشویی برای بچه ها جالب و سرگرم کننده به نظر می آید و از آن جایی که کودکان خیلی کنجکاو هستند در هنگام شست و شو به طرف دستگاه می روند تا بتوانند با تماشا کردن حرکت دیگ و فشردن دکمه ها سر از کار آن در بیاورند.

فشار دادن همزمان دکمه ها به وسیله کودکان باعث هنگ کردن و یا متوقف شدن ماشین لباسشویی خواهد شد به همین جهت قابلیتی به نام  قفل کودک در لباسشویی ها  وجود دارد تا از آن در مقابل کودکان کنجکاو مراقبت کند.

اگر از این قابلیت استفاده کنید همه دکمه ها به جز power غیر فعال خواهند شد و دیگر با فشردن آنها، در روند کار دستگاه تغییری به وجود نخواهد آمد. بعد از تمام شدن روند شست و شو باید قفل کودک را غیر فعال کنید در غیر این صورت دکمه ها هنوز نیز کار نخواهند کرد و شما نمی توانید درب لباسشویی را باز کنید. شیوه ی غیر فعال کردن قفل کودک در مدل ها و برند های گوناگون متفاوت است.

نحوه باز و بسته کردن قفل کودک ماشین لباسشویی, آموزش نحوه باز و بسته کردن قفل کودک ماشین لباسشویی,آموزش فعال و غیرفعال کردن قفل کودک لباسشویی در انواع برندها

نحوه باز و بسته کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

شیوه ی غیر فعال و فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی در همه برندها

چطور قفل کودک لباسشویی را باز کنیم؟

- به مدت 3 ثانیه به طور همزمان دکمه های temp و spin را فشار دهید.

- برای 3 ثانیه دکمه های + و – را باهم دیگر فشار دهید.

- همزمان برای 3 ثانیه دکمه های temp و rinse را نگه دارید.

شاید از خود بپرسید کدام یک از سه شیوه بالا می تواند قابلیت قفل کودک را برای دستگاه شما فعال یا غیر فعال کند؟ برای رسیدن به جواب این سوال باید به دفترچه راهنمای ماشین لباسشوییتان مراجعه کنید، در آنجا یکی از سه شیوه بالا را گفته است که شما می توانید با کمک آن قفل کودک خود را باز بسته یا باز کنید.

شیوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک لباسشویی ال جی

نشان CL روی نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی نشان‌دهنده فعال بودن قفل کودک است.

زمانی که قفل کودک لباسشویی ال جی فعال باشد، کنترل پنل غیرفعال بوده و برنامه‌ها قابل‌تنظیم نخواهد بود. برای باز کردن قفل کودک لباسشویی ال جی تنها کافی است دکمه child lock را به مدت ۳ ثانیه فشار داده و نگه دارید. همین کار را می‌توانید برای فعال کردن قفل کودک در این دستگاه هم انجام دهید.

برای فعال و غیرفعال کردن قفل کودک لباسشویی ال جی قدیمی که بدون دکمه child lock هستند، باید دکمه‌های temp و option را همزمان به مدت ۳ تا ۵ ثانیه فشار داده و نگه دارید.

در برخی از مدل‌های این برند برای این کار باید از دکمه‌های wash و rinse با هم استفاده کنید.

آموزش استفاده از قفل کودک در ماشین لباسشویی میدیا

اگر قفل کودک در ماشین لباسشویی میدیا فعال باشد، شما یک کلید را بر روی صفحه ماشین لباسشویی خواهید دید. ولی چنانچه کد خطا را بر روی مانیتور دیدید؛ باید به دنبال مشکلی در سیستم باشید. دقت کنید که کلا، قفل کودک در زمان فعال بودن بر روی ماشین لباسشویی میدیا، هیچ نوع کد خطایی ندارد.

مدل های گوناگون ماشین لباسشویی، راهکارهای متفاوتی برای فعال و غیر فعال کردن قفل کودک به همراه دارند.

در بعضی از مدل ها باید دکمه استارت را برای مدت پنج ثانیه فشار دهید، تا قفل کودک فعال و غیر فعال شود. به جز این مورد دکمه RPM را برای مدت زمان نه ثانیه ای نگه دارید.

نحوه باز و بسته کردن قفل کودک ماشین لباسشویی, آموزش نحوه باز و بسته کردن قفل کودک ماشین لباسشویی,چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی را باز کنیم

آموزش فعال و غیرفعال کردن قفل کودک لباسشویی در انواع برندها

شیوه ی غیر فعال و فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی پاکشوما

برای باز و بسته کردن قفل کودک در لباسشویی ها پاکشوما باید دکمه های RINSE و PREWASH را برای چند ثانیه به صورت همزمان فشار دهید. وقتی که قفل کودک شما فعال شود صدای بوق مانندی را خواهید شنید و یا کد CL بر روی صفحه ی نمایش نشان داده خواهد شد.

توجه داشته باشید که این کد، کد خطا نیست.

شیوه ی غیر فعال و فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی زیمنس

در ماشین لباسشویی های زیمنس با فشار دادن دکمه های + و – برای 3 ثانیه قابلیت قفال کودک را برای خودتان فعال خواهید کرد. چنانچه تصمیم به غیر فعال کردن این برنامه را دارید همین کار را دوباره تکرار کنید.

تبلیغات
نمایندگی یخچال سامسونگ تهران
نمایندگی یخچال سامسونگ تهران

24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب محصولات سامسونگ در تهران با تعرفه نمایندگی .

شیوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک  دوو

شیوه استفاده کردن از قفل کودک در ماشین لباسشویی دوو، با یک مرحله و فشار دادن دکمه cl یا child lock برای سه تا پنج ثانیه صورت خواهد گرفت. ولی برای غیر فعال کردن قفل کودک دوو روش های دیگری هم وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

- دکمه های temp و option برای مدت زمان سه تا پنج ثانیه فشار دهید.

- فشار دادن هم زمان دکمه های dry و delay timer سه تا پنج ثانیه

- دکمه های spin و drying برای مدت زمان سه تا پنج ثانیه با هم نگه دارید.

با رعایت این نکات، ماشین لباسشویی شما شستشوی ایمن را خواهد داشت.

در کنار این کار سلامت کودکتان هم حفظ خواهد شد.

نحوه باز و بسته کردن قفل کودک ماشین لباسشویی, آموزش نحوه باز و بسته کردن قفل کودک ماشین لباسشویی,باز کردن قفل کودک لباسشویی

آموزش فعال و غیرفعال کردن قفل کودک لباسشویی 

شیوه باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی بوش

اغلب علامت کلید در ماشین لباسشویی بوش به‌معنای فعال بودن قفل کودک است. برای باز کردن قفل کودک لباسشویی بوش یکی از شیوه های زیر را امتحان کنید:

- دکمه start (شروع) را به مدت ۳ تا ۵ ثانیه فشار دهید و نگه دارید. پس از شنیدن صدای بوق، علامت کلید یا قفل روی نمایشگر ناپدید می‌شود.

- دکمه‌های rpm و finished in را همزمان و به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.

- چنانچه لباسشویی بوش شما یک صفحه نمایش لمسی دارد، باید دکمه مربع روشن با نماد کلید را به مدت ۳ ثانیه لمس کنید تا رنگ آن تیره شود.

- هرکدام از شیوه های بالا برای یکی از مدل‌های لباسشویی کاربرد دارد.

به‌عنوان مثال، شیوه باز کردن قفل کودک لباسشویی بوش سری ۷ امکان دارد با سری ۴ آن فرق دارد.

آموزش باز و بسته کردن قفل کودک لباسشویی سامسونگ

هنگامی که قفل کودک لباسشویی سامسونگ فعال باشد، همه دکمه‌های دستگاه به‌ غیر از دکمه پاور قفل شده و نمادی روی نمایشگر ظاهر می‌شود. شیوه باز و بسته کردن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ هم باتوجه‌به مدل آن فرق دارد. برای کار با قفل کودک لباسشویی سامسونگ شیوه های زیر را امتحان کنید:

- دکمه‌های spin و temperature را به مدت ۳ ثانیه همزمان فشار دهید.

- دکمه‌های rinse و temperature را به مدت ۳ ثانیه همزمان نگه دارید.

- دکمه‌های + و – را همزمان به مدت ۳ ثانیه فشار داده و سپس دکمه Start/Pause را فشار داده و نگه دارید.

اگر هیچ‌کدام از شیوه های بالا کارساز نبود، با نمایندگی ماشین لباسشویی تماس بگیرید و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

.

.


بازنشر از : منبع: بیتوته