خبرهای مهم

ابلاغیه جدید بانک مرکزی؛ بانک ها و موسسات اعتباری موظف به انتشار مصوبات هستند

مهر/بانک مرکزی در بخشنامه ای به شبکه بانکی لزوم اطلاع رسانی مقررات و شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات عمومی که موجد حق و تکلیف برای عموم باشد را ابلاغ کرد. به گزارش بانک مرکزی، در این بخشنامه تاکید شده است، در اجرای تکالیف مقرر در قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب سال ۱۳۸۷ و ضوابط اجرایی آن و قانون ارتقا سلامت اداری و مقابله با فساد مصوب سال ۱۳۹۰ و با عنایت به تعاریف مقرر در ماده نخست قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و ماده (۲) قانون ارتقا سلامت اداری و مقابله با فساد از حیث دایره شمول آن نسبت به مؤسسات عمومی و خصوصی از جمله بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی دولتی و خصوصی، بدین‌وسیله تصویر نامه شماره ۱۹۱۵۷‏/۶۲ مورخ ۱۰/‏۰۲/‏۱۴۰۲‬ وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی متضمن اهم احکام و تکالیف مقرر برای بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی در این خصوص، ابلاغ می‌شود.

بیشتر از این خبر

سهم مشاوران املاک در تعیین قیمت ملک؛ کاهش قیمت مسکن حقیقت دارد؟

تجارت نیوز/ کاهش قیمت ملک در روزهای اخیر، نقل محفل فعالان بازار مسکن بوده است. زمزمه‌ای که از بازار مسکن شهرهای جدید پردیس و پرند آغاز شد و حالا برخی خبرگزاری‌ها ادعا دارند این کاهش قیمت در تهران نیز اتفاق افتاده است.

بیشتر از این خبر

عقبگرد ارز به نفع مسکن و خودرو

خراسان/پس از یک دوره ثبات، نرخ ارز روندی کاهشی پیدا کرده و همزمان شاهد افت قیمت خودرو و مسکن هم هستیم، این وضعیت چه دلایلی دارد و آینده بازار ارز به چه عواملی بستگی خواهد داشت؟ همزمان با آرام گرفتن تب و تاب دلار از اواخر سال گذشته و همین طور افت نسبی آن در روزهای اخیر، خبرها حاکی از کاهش فشار تورم در بازارهایی مانند خودرو و مسکن است. به طوری که به عنوان مثال در بازار مسکن، اظهارات یک مقام اتحادیه انبوه سازان از افت تا 20 درصدی قیمت ها در این بازار حکایت دارد.

بیشتر از این خبر

پروازهای مستقیم عربستان و سوریه از سر گرفته می‌شود

ایسنا/ باسم منصور، مدیرکل هواپیمایی سوریه از موافقت عربستان با درخواست سوریه برای راه اندازی مجدد پروازها بین دو کشور خبر داد.  به نقل از روسیا الیوم، وی اشاره کرد که شرکت هواپیمایی سوریه و اجنحة الشام اقدام به انجام اقدامات برای ازسرگیری پروازها خواهند کرد.

بیشتر از این خبر

افت تقاضای آب بسته‌بندی در ایران

ایلنا/ دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی گفت: سال گذشته حدود ۱۰ میلیون دلار صادرات داشتیم که حدود ۶ تا ۷ میلیون دلار از این میزان برای اولین بار در تاریخ آب بسته‌بندی به بازار روسیه ارسال شد. فروهر درباره اوضاع تولید و تقاضای آب‌های بسته‌بندی اظهار داشت: محصولات ما خیلی وابسته به اقتصاد و معیشت خانوار است، بنابراین طبیعتا زمانی که اقتصاد خانوار دچار تنگی و تورم می‌شود صنعت ما هم تاثیرپذیر می‌شود، زیرا در ۹۰ درصد جغرافیای ایران مردم در منازل آب شرب در اختیار دارند بنابراین وقتی اقتصاد خانوار دچار تزلزل می‌شود محصولات ما هم آسیب می‌بیند و بلافاصله از سبد خانوار حذف می‌شود.

بیشتر از این خبر
پرونده موضوعی کم آبی - تنش آبی

مطالعه پرونده کم آبی - تنش آبی

پرونده موضوعی تورم

مطالعه پرونده تورم

پرونده موضوعی جام جهانی

مطالعه پرونده جام جهانی

پرونده موضوعی ارزهای دیجیتال

مطالعه پرونده ارزهای دیجیتال