مهران محمدی امین

1401\08\16 21:26:00


بهترین سایت‌ها و اپلیکیشن‌‌ها برای یادگیری زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی برای مهاجرت و حتی پیشرفت شغلی اهمیت زیادی دارد

یادگیری زبان آلمانی برای مهاجرت و حتی پیشرفت شغلی اهمیت زیادی دارد.

در برخی موارد شرکت‌ها به افرادی نیاز دارند تا بتوانند با چندین کشور مختلف ارتباط برقرار کنند و خدمات و حتی کالا‌های خود را در اختیار آن‌ها نیز قرار بدهند. به همین دلیل متقاضیان یادگیری زبان آلمانی نیز در حال افزایش هستند. یادگیری یک زبان جدید چندین راه مختلف دارد که یکی از آن‌ها استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های گوناگون است.

این راه مناسب افرادی است که زمان کافی برای استفاده از کلاس‌ها را ندارند و ترجیح می‌دهند که یک کلاس آنلاین مثل اپلیکیشن‌ها را در هر زمان و مکانی همراه خود داشته باشند. برترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان آلمانی عبارتند از:

۱) اپلیکیشن دولینگو

یادگیری زبان آلمانی

دولینگو یکی از معروف‌ترین اپلیکیشن‌ها برای یادگیری زبان‌های خارجی است. جالب است بدانید که شما با کمک این اپلیکیشن می‌توانید بیش از ۴۰ زبان زنده در دنیا را یاد بگیرید که متأسفانه زبان فارسی فعلا در آن موجود نیست.

برای یادگیری زبان آلمانی با کمک دولینگو، شما نیاز دارید که کمی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید؛ زیرا در این اپلیکیشن زبان فارسی وجود ندارد و زبان آلمانی به وسیله‌ی زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

نکته قابل توجه این است که استفاده از آموزش‌های اپلیکیشن دولینگو کاملا رایگان است. تمرین‌های این نرم‌افزار به صورت روزانه طراحی شده تا کاربران بتوانند زبان مورد نظر خود را هر روز تمرین کنند و آن را فراموش نکنند. همچنین در ابتدای یادگیری هر زبان، یک آزمون تعیین سطح به وسیله هوش مصنوعی از شما گرفته می‌شود تا سطح فعلی زبان شما تعیین شود و دولینگو بتواند تمارین را در جهت یادگیری بیشتر، به شما نمایش دهد.

این نرم‌افزار بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر در زبان‌های مختلف دارد و طبق آخرین گزارش دولینگو، مردم ایران بیشتر به دنبال یادگیری زبان فرانسوی هستند.

در حال حاضر علاوه بر سیستم‌عامل‌های اندروید و ios شما می‌توانید از سایت دولینگو نیز برای یادگیری هر زبانی استفاده کنید.

دانلود اپلیکیشن از سیبچه دانلود اپلیکیشن از کافه بازار ورود به سایت دولینگو

۲) اپلیکیشن و سایت بیاموز

دیکشنری بیاموز

اگر نگران این هستید که با کمک دولینگو نمی‌توانید زبان آلمانی را به خوبی یاد بگیرید، این بخش مختص شماست. سایت بیاموز یک سایت فارسی‌زبان است که برای یادگیری زبان‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی، عربی، روسی و ترکی استانبولی توسعه پیدا کرده. با این وجود ما فقط بخش آموزش زبان آلمانی آن را در این مطلب بررسی خواهیم کرد.

آموزش زبان آلمانیدر سایت بیاموز به شش بخش تقسیم می‌شود که عبارتند از:

  • واژه‌آموزی آلمانی
  • الفبا و تلفظ آلمانی
  • گرامر زبان آلمانی
  • متون ساده آلمانی
  • موسیقی آموزشی آلمانی
  • آموزش مکالمه آلمانی

به جرئت می‌توان گفت که سایت بیاموز در تمامی شش بخش بالا، در بهترین حالت ممکن ظاهر شده و یک منبع کامل و عالی برای یادگیری زبان آلمانی است. استفاده از امکانات بیاموز کاملا رایگان است و شما می‌توانید از تمامی بخش‌های آن با توجه به نیاز خود استفاده کنید. پیشنهاد ما این است که اگر در ابتدای راه قرار دارید، به سراغ بخش دوم یعنی الفبا و تلفظ آلمانی بروید و سپس به باقی بخش‌های سایت مراجعه کنید.

دقت داشته باشید که اپلیکیشن بیاموز تنها برای سیستم‌عامل اندروید ارائه شده و نسخه ios آن فعلا در دسترس نیست.

دانلود اپلیکیشن از کافه بازار ورود به سایت بیاموز

۳) اپلیکیشن Memrise

یادگیری زبان آلمانی

در حقیقت دو اپلیکیشن Memrise و دولینگو رقیب قوی یکدیگر در عرصه‌ی آموزش زبان‌های خارجه هستند. این اپلیکیشن نیز کاملا رایگان است و حتی تبلیغی در آن وجود ندارد. پس برای استفاده از این برنامه تنها نیاز به اینترنت خواهید داشت.

تمرکز اصلی Memrise روی کلمات است و محتوای مربوط به گرامر در این اپلیکیشن تقریبا ناقص است. اگر حوصله کلاس‌های زبان طولانی را ندارید و دوست دارید که با صرف زمان کم و در هر جایی بتوانید کلمات زبان آلمانی را یاد بگیرید، این اپلیکیشن مختص شماست.

از معایب دیگر این اپلیکیشن در حوزه آموزش زبان آلمانی باید به این مورد اشاره کنیم که نظارت کافی در محتوای آن وجود ندارد و گاهی احتمال وجود اشتباه نیز در معنی کلمات وجود دارد. جالب است بدانید که این اپلیکیشن تلاش می‌کند تا از هوش مصنوعی نیز بهره ببرد و محتوای مختص به سطح زبان هر فرد را به آن‌ها ارائه دهد.

شما علاوه بر اپلیکیشن موجود در سیستم‌عامل‌های ios و اندروید، می‌توانید از سایت Memrise نیز استفاده کنید.

دانلود اپلیکیشن از سیب‌اپ دانلود اپلیکیشن از کافه بازار ورود به سایت Memrise

۴) اپلیکیشن Der Die Das

معرفی اپلیکیشن

اگر شروع به یادگیری زبان آلمانی کرده باشید، احتمالا می‌دانید که آرتیکل اسم‌ها مهم‌ترین بخش در زبان آلمانی هستند. ما بدون دانستن آرتیکل هر اسم، هیچ جمله‌ای را نمی‌توانیم به درستی بسازیم. در واقع اپلیکیشن Der Die Das یک دیکشنری آموزشی کامل و جامع برای یادگیری زبان آلمانی (مخصوصا آرتیکل‌ها) است.

این اپلیکیشن برای آموزش آرتیکل‌ها از بازی‌های مختلف استفاده می‌کند تا فرآیند تثبیت آرتیکل‌ها در ذهن افراد بهتر صورت بگیرد.

اگر در سطوح ابتدایی زبان آلمانی هستید، به هیچ وجه از این برنامه غافل نشوید زیرا از ابتدای کار باید آرتیکل هر اسم را به خوبی یاد بگیرید. متأسفانه اپلیکیشن ios این دیکشنری در ایران موجود نیست و تنها می‌توانید از سایت و یا نسخه اندرویدی آن استفاده کنید.

دانلود اپلیکیشن از مایکت ورود به سایت Der Die Das

۵) اپلیکیشن Babbel

یادگیری زبان آلمانی

این اپلیکیشن که شاید در ایران زیاد معروف نباشد، معروفیت بالایی در سطح جهانی دارد. حدود ۱۰ زبان زنده‌ی دنیا را به صورت آنلاین و تقریبا رایگان آموزش می‌دهد.

از مزایای جالب Babbel می‌توان به پادکست‌های فراوان در هر زبانی اشاره کرد. همچنین کلاس‌های آنلاین فروانی به صورت زنده در این اپلیکیشن برگزار می‌شود که شما می‌توانید با توجه به سطح زبان خود از آن‌ها استفاده کنید. اپلیکیشن Babbel علاوه بر پادکست‌های مختلف، ویدیوها و مجلات مختلفی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

پیشنهاد می‌کنیم که پس از گذراندن سطح A1 در زبان آلمانی، به سراغ این اپلیکیشن بروید.

این سایت ادعا می‌کند که بیش از ۱۰ میلیون کاربر فعال دارد که حدود از ۷۵ درصد از کاربران به هدف خود در یادگیری زبان رسیده‌اند. متأسفانه اپلیکیشن ios این اپلیکیشن در ایران موجود نیست و تنها می‌توانید از سایت و یا نسخه اندرویدی آن استفاده کنید.

دانلود اپلیکیشن از کافه بازار ورود به سایت Babbel

جمع‌بندی

نقد و بررسی اپلیکیشن

در این مطلب تلاش کردیم تا ۵ اپلیکیشن برتر در حوزه آموزش و یادگیری زبان آلمانی را به شما معرفی کنیم. قطعا هر یک از این برنامه‌ها نقاط ضعف و قوت خاص خود را دارند.

پس بهتر است که علاوه بر دیکشنری‌های زبان آلمانی، به سراغ حداقل دو مورد از اپلیکیشن‌های ذکر شده در بالا بروید. همچنین دقت داشته باشید که یادگیری زبان آلمانی به سادگی زبان‌هایی مثل انگلیسی نیست و نیازمند حوصله و صبر بالاست. پس با صبوری کامل و انتخاب بهترین اپلیکیشن‌ها سختی یادگیری این زبان را کاهش دهید.

آیا شما سایت و یا اپلیکیشن دیگری را برای یادگیری زبان آلمانی می‌شناسید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران دیجی‌کالا مگ در میان بگذارید.

  • ۱۱ افزونه برتر برای کمک به جستجوی بهتر در گوگل
  • ۵ اپلیکیشن برتر برای دانلود تصویر پس‌زمینه‌ی آیفون
  • چگونه والپیپر آیفون خود را به صورت سفارشی بسازیم؟
/*/ . .


بازنشر از : digimag