مهران محمدی امین

1401\11\25 14:37:37


بیل گیتس: ChatGPT جهان ما را تغییر می‌دهد چون به اندازه اختراع اینترنت مهم است

بیل گیتس در مصاحبه‌ای گفت که بهبود هوش مصنوعی درواقع «مهم‌ترین» نوآوری حال حاضر است.

«بیل گیتس»، هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت، اعتقاد دارد که سیستم‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT دنیای ما را تغییر خواهند داد و آن را بسیار کارآمدتر خواهند کرد؛ چرا که ChatGPT به اندازه اختراع اینترنت مهم است.

به گفته او، هوش مصنوعی برای بهبود نتایج و کارایی محل کار، مراقبت‌های بهداشتی و نیز آموزش، فرصت‌های معناداری دارد.

براساس گزارش CNBC، بیل گیتس در مصاحبه اخیر خود با پادکست آلمانی‌زبان Handelsblatt گفت که بهبود هوش مصنوعی «مهم‌ترین» نوآوری حال حاضر است. او در ادامه توضیح داد که هوش مصنوعی می‌تواند دنیای ما را تغییر دهد و کاربردهای هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT می‌تواند کارایی دفاتر، تهیه پیش‌نویس فاکتورها و نامه‌ها را بهبود ببخشد:

«امروزه هوش مصنوعی به محاسبات زیادی نیاز دارد و همیشه هم دقیق نیست، اما شرکت‌ها ازجمله گوگل و مایکروسافت، برای رهبری در این حوزه، با یکدیگر رقابت می‌کنند.»

رقابت در دنیای هوش مصنوعی

بینگ
نسخه جدید بینگ

او درحالی به این موضوع اشاره کرد که هفته گذشته از بینگ جدید مایکروسافت با نسخه پیشرفته‌تر ChatGPT رونمایی شد و گوگل نیز اخیراً Bard، رقیب ChatGPT را معرفی کرده است.

به گفته گیتس، بهینه‌سازی‌هایی که هوش مصنوعی می‌تواند برای خواندن و نوشتن ارائه کند، «تأثیرگذاری زیادی» خواهد داشت. گیتس همچنین توضیح داد که در حوزه مراقبت‌های بهداشتی و نیز آموزشی، هوش مصنوعی می‌تواند کارایی را به‌طور محسوسی بهبود ببخشد و به‌طرز قابل‌فهمی باعث تغییر نتایج شود.

او در ادامه ادعا کرد که طی دو سال آینده، برای بهترکردن هوش مصنوعی و کاربردهای آن پیشرفت زیادی حاصل خواهد شد.

.

.


بازنشر از : دیجیاتو