مهران محمدی امین

1401\08\16 21:33:11


تاریخ انتشار Return to Monkey Island برای کنسول‌ها مشخص شد؛ تریلر جدید آن را تماشا کنید

استودیوی Terrible Toybox به تازگی در کنار انتشار تریلری از تاریخ انتشار بازی Return to Monkey Island برای پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری رونمایی کرده است

استودیوی Terrible Toybox به تازگی در کنار انتشار تریلری از تاریخ انتشار بازی Return to Monkey Island برای پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری رونمایی کرده است.

«بازگشت به جزیره‌ی میمون‌ها» بازگشت غیرمنتظره و هیجان‌انگیز ران گیلبرت (Ron Gilbert) یعنی خالق این مجموعه به این آی‌پی کلاسیک است که داستان بازی‌های ماجراجویی The Secret of Monkey Island و Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge را ادامه می‌دهد.

گفتنی است که ناشر این بازی کمپانی دولور دیجیتال (Devolver Digital) بوده و با همکاری Lucasfilm Games ساخته شده است.

بازی حول محور قهرمان داستان یعنی  گای‌براش تریپ‌وود، دزد دریایی افسانه‌ای، با صداپیشگی دومینیک آرماتو می‌چرخد و در این نسخه او تصمیم می‌گیرد که راز افسانه‌ای جزیره‌ی میمون‌ها را یک‌ بار برای همیشه کشف کند. این نسخه با آوردن گیم‌پلی کلاسیک اشاره و کلیک به یک بازی مدرن، بار دیگر قرار است که طرفداران مجموعه را سرگرم کند. پازل‌ها نیز همچنان وجود دارند و از طرفی پیشرفت در تعامل با محیط، سیستم گفت‌وگوی بهبود یافته و یک سیستم اینونتوری جدید عمق بیشتری به بازی بخشیده‌اند. همچنین در کنار مکان‌های کلاسیک سری، جزیره‌های جدیدی در بازی قرار داده شده که می‌توانید به آن‌ها سر بزنید و شخصیت‌های جدیدی نیز برای تعامل وجود دارند.

بازی Return to Monkey Island

ششمین نسخه از سری Monkey Island همانطور که انتظار می‌رفت، با تحسین منتقدان مواجه شد و از لحاظ تجاری نیز موفق شد که سریع‌ترین فروش این سری را رقم بزند.

بسیاری از منتقدان، فرمول کلاسیک این سری را با وجود گذشت سال‌ها تحسین کرده‌ و از طرفی داستان و شخصیت‌پردازی کاراکترها را تاثیرگذار خوانده‌اند. در هر صورت به نظر می‌رسد که طرفداران این سری از اینکه می‌توانند پس از گذشت تقریبا ۱۲ سال، بار دیگر در نسخه‌ای از این سری غرق شوند، فارغ از اینکه چه کیفیتی دارد، خوشحال باشند زیرا انتشار نسخه‌ی ویژه‌ی بازی دوم مجموعه در سال ۲۰۱۰، آخرین چیزی بود که از این سری دیده شده بود.

بازی Return to Monkey Island در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۲ (۱۷ آبان ۱۴۰۱) برای پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری منتشر خواهد شد و روی سرویس گیم پس نیز در دسترس قرار خواهد گرفت. گفتنی است که این بازی ابتدا در ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) برای رایانه‌های شخصی و نینتندو سوییچ عرضه شده بود.

در ادامه می‌توانید تریلر منتشر شده را مشاهده کنید.