مهران محمدی امین

روزیاتو/ آکانکش اوتادی (Aakaanksh Autade)، که با نام @kaansanity در تیک تاک فعالیت می کند می کند، ترفندی را به اشتراک گذاشت که از طریق آن متوجه می شوید، آیفون شما جدید است یا نه.

1401\08\30 15:08:05


ترفندی ساده برای اینکه بفهمید گوشی آیفون‌تان نو است یا بازسازی شده

روزیاتو/ آکانکش اوتادی (Aakaanksh Autade)، که با نام @kaansanity در تیک تاک فعالیت می کند می کند، ترفندی را به اشتراک گذاشت که از طریق آن متوجه می شوید، آیفون شما جدید است یا نه. این کد که در تنظیمات دستگاه شما پنهان شده است، می تواند چیزهایی را در مورد آیفون شما آشکار کند، مانند اینکه آیا دستگاه جدیدی به شما فروخته شده است یا یک دستگاه بازسازی (Refurbished) شده است.

روزیاتو/ آکانکش اوتادی (Aakaanksh Autade)، که با نام @kaansanity در تیک تاک فعالیت می کند می کند، ترفندی را به اشتراک گذاشت که از طریق آن متوجه می شوید، آیفون شما جدید است یا نه.

این کد که در تنظیمات دستگاه شما پنهان شده است، می تواند چیزهایی را در مورد آیفون شما آشکار کند، مانند اینکه آیا دستگاه جدیدی به شما فروخته شده است یا یک دستگاه بازسازی (Refurbished) شده است.به کالایی ریفربیش می گویند که در واقع به دلیل بروز مشکلاتی به تولیدکننده مرجوع می شوند و کارخانه پس از رفع مشکل مجددا با عنوان ریفربیشد به بازار عرضه می شود. حتی گاهی اوقات ممکن است مشکل این دستگاه ها فنی نیز نباشد و تنها در حد اشکالات ظاهری بازسازی شده باشند. در کلام ساده آیفون بازسازی شده، کالایی دسته دوم است که هیچگاه استفاده نشده است.آکانکش این نکات را در ویدیویی به اشتراک گذاشت که ۱۲.۱ میلیون بازدید داشت و به یک میلیون لایک نزدیک شده است.او در این ویدیوی کوتاه گفت: «قبل از اینکه یک آیفون جدید تهیه کنید، این ویدیو را تماشا کنید.

تنظیمات را باز کرده و About را بزنید و سپس به ابتدای شماره مدل نگاه کنید. اگر با M شروع شود نشان دهنده جدید بودن آن است و F نشان دهنده بازسازی شدن آن است.»او اضافه کرد که اگر حرف P را به عنوان حرف اول روی کد داشته باشید، مخفف Personalised که به مالکیت اصلی شما اشاره دارد. در حالی که حرف N مخفف Replacement است که نشان می دهد جایگیزینی اتفاق افتاده است.او ادامه داد: «حروف در پایان به شما می‌گویند که گوشی قرار بوده است کجا فروخته شود.

تبلیغات
برق و روشنایی ساختمان
برق و روشنایی ساختمان

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور.

این ویدیو را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا مورد کلاهبرداری قرار نگیرید.»به گفته سازنده، LL به معنای ایالات متحده است، CH به معنای چین، C به کانادا و F به معنای این است که قرار بود در فرانسه فروخته شود. کدهای دیگر عبارتند از JP که مخفف ژاپن، PY که مخفف اسپانیا است. و حرف B مخفف انگلستان و ایرلند است.با این حال، تلفن های بازسازی شده لزوماً بد نیستند، زیرا شرکت هایی مانند اپل اغلب محصول را تحت آزمایش های شدید قرار می دهند تا مطمئن شوند که مشتری دستگاه قابل اعتمادی دریافت می کند.اپل در وب‌سایت خود می‌گوید: «هر محصول بازسازی شده اپل، یک فرآیند بازسازی دقیق را تکمیل می‌کند که شامل تست‌های عملکردی کامل است.

آنها اضافه می کنند که این دستگاه های بازسازی شده دارای قطعات جایگزین اصلی اپل (در صورت نیاز) هستند که به طور کامل تمیز و بازرسی شده اند.دستگاه‌های آیفون بازسازی شده با باتری و پوسته بیرونی جدید عرضه خواهند شد. اپل توضیح می‌دهد که هر دستگاهی با تمام لوازم جانبی، کابل‌ها و سیستم‌عامل‌ها همراه خواهد بود.اگر یک تلفن بازسازی شده از اپل خریداری کرده باشید، یک سال ضمانت محدود استاندارد با هر محصول بازسازی شده تایید شده اپل خواهید داشت.با این حال، این ترفند آیفون به کاربران کمک می کند تا بررسی کنند که آیا فروشنده در مورد دستگاه اطلاعات درستی داده است یا خیر. اگر قرار است دستگاه اپل شما در کشور دیگری فروخته شود، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید.یکی از نمونه های آن FaceTime است که در امارات متحده عربی روی آیفون ها ممنوع شده است.با این حال، خرید یک تلفن بازسازی‌شده راهی عالی برای صرفه‌جویی در هزینه و نجات کره زمین است.

گزارشی از مجمع جهانی اقتصاد در سال ۲۰۱۷ نشان داد که میلیاردها تلفن هوشمند که توسط بسیاری از ما هر روز استفاده می‌شوند، می‌توانند مسئول تولید ۳.۵ درصد از انتشار جهانی کربن دی اکسید در طی ده سال و ۱۴ درصد تا سال ۲۰۴۰ باشند که منجر به استفاده صنعت از حدود ۲۰ درصد کل برق جهان تا سال ۲۰۲۵ خواهد شد. به گفته محقق سوئدی آندرس آندره، تقاضای برق در صنعت تا سال ۲۰۲۵ بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ تراوات ساعت (TWh) برق در سال به ۱۲۰۰ یا حتی ۳۰۰۰ تراوات ساعت افزایش می یابد.. .


بازنشر از : آخرین خبر