مهران محمدی امین

1401\12\09 18:22:47


جدیدترین آمار جذب دستیار پژوهش در دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شد

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به بهره‌مندی از توانمندی فکری و اجرایی نخبگان نظام سلامت جدیدترین آمار جذب دستیار پژوهش در دانشگاه های علوم پزشکی را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر یونس پناهی گفت: بهره‌مندی از ظرفیت بیش از ۲ هرار نخبه نظام سلامت در کمیته‌های تخصصی و مشورتی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و مراکز تحقیقاتی با هدف دستیابی به مرجعیت علمی و ارتقای جایگاه علمی کشور در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی است.

وی با بیان این مطلب که به کارگیری ظرفیت نخبگان از جمله برنامه های معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت است و با جدیت دنبال می شود، اظهار داشت: در دولت سیزدهم از توانمندی فکری و اجرایی حدود ۶۰۰ نفر از اعضای هیات علمی، دانشمندان و نخبگان برتر علوم پزشکی درکمیته های مشورتی و تخصصی حوزه تحقیقات و فناوری سلامت بهره برداری شده است. پناهی با اشاره به سیاست جوانگرایی با هدف کادرسازی و نیروسازی جهت تحقق آرمان های مقدس جمهوری اسلامی در گام دوم انقلاب، عنوان کرد: افزون بر این ۵۰۰ نفر از محققان، نخبگان و اعضای هیات علمی متخصص و متعهد دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ۹ کمیته‌ تخصصی و یک کمیته اخلاق موسسه ملی تحقیقات علوم پزشکی (نیماد ) مشارکت دارند. وی در ادامه به برنامه جذب دستیار پژوهش اشاره کرد و عنوان کرد: در برنامه دستیار پژوهش ۳۲ پزشک، چهار داروساز و دو دندانپزشک در سال ۱۴۰۱ جذب شدند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت افزود: دستیار پژوهش باید حداقل شرط معدل ۱۷ و بالاتر بدون احتساب دوره انترنی و حداقل یک مقاله بین المللی ISI و یا PubMed ( به عنوان نفر اول یا نویسنده مسئول) داشته باشد و با تایید و انتخاب معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شرایط جذب خواهد داشت. پناهی با ارائه آماری از دوره دکتری پژوهشی (PhD by Research) اظهار کرد: در سال جاری ۶۳ دانشگاه و مرکز برای جذب دکتری پژوهشی اعلام آمادگی کردند که در مجموع ۳۲ نفر پذیرفته شدند. وی یادآور شد: اکنون در مجموع بالغ بر ۲۱ هزار و ۹۰۷ هیات علمی در کشور داریم که ۱۶۲۴ نفر از آنها هیات علمی پژوهشی به شمار می روند..

.


بازنشر از : مهر

دستیار پزشکی

یونس پناهی

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت