1401\07\22 15:59:10


جیتکس 2022: اینتل در اینترنت شهر دبی یک مرکز تحقیقات هوش مصنوعی افتتاح می‌کند

این مرکز روی بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی، حمل و نقل و ایمنی عمومی تمرکز خواهد کرد.

اینتل، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری جهان، اولین مرکز تحقیق و توسعه هوش مصنوعی خود را در اینترنت شهر دبی (DIC) افتتاح خواهد کرد. این اقدام که در جیتکس 2022 اعلام شد، بر جذابیت امارات به عنوان مقصدی کلیدی در شورای همکاری خلیج فارس (GCC) برای ایجاد امکانات نوآورانه تاکید می‌کند.

DIC در هفته فناوری Gitex دبی گفت که مرکز تحقیق و توسعه هوش مصنوعی اینتل که اولین مرکز در نوع خود در این منطقه از خاورمیانه محسوب می‌شود، با استفاده از رویکردهای نرم‌افزاری پیشرفته هوش مصنوعی به تسریع تحویل دیجیتال آن کمک خواهد کرد.

اینتل گفت که این مرکز همکاری نزدیکی با جامعه دانشگاهی دبی خواهد داشت و تعدادی از کارشناسان هوش مصنوعی خود را برای ایجاد یک پایگاه قوی از محصولات و فناوری‌های آینده به آن منتقل خواهد کرد. به گفته «طاها خلیفه»، مدیر کل اینتل در خاورمیانه، مرکز این شرکت در دبی روی بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی، حمل و نقل و ایمنی عمومی تمرکز خواهد کرد.

توجه شرکت‌های بزرگ مانند اینتل به دبی

«عمار المالک»، معاون اجرایی گروه تیکام (TECOM Group) اپراتور DIC در بیانیه‌ای گفت:

«اکوسیستم تجاری یکپارچه و فضای اقتصادی مطلوب دبی، بزرگترین شرکت‌های جهان را جذب کرده است تا نوآوری‌ها و بینش‌هایشان تحول دیجیتال را نه فقط در امارت ما بلکه در منطقه‌ای وسیع‌تر تقویت کند.»

او در ادامه گفت:

«فناوری‌های پیشرفته‌ای مانند هوش مصنوعی آینده تمام بخش‌ها، از تولید گرفته تا آموزش را تشکیل می‌دهد و ایجاد یک اکوسیستم فناوری قوی برای حرکت در این فضای نوظهور و همیشه در حال توسعه، به دبی مزیت رقابتی سودمندی برای کسب‌و‌کارها، استعدادها و رشد اقتصادی ارائه می‌کند.»

امارات متحده عربی که در خط مقدم ترویج استفاده از این نوآوری‌ها بوده، به مقصدی برای شرکت‌های بزرگ جهانی تبدیل شده است که به دنبال ایجاد یک پایگاه تحقیقاتی هستند که به منطقه گسترده‌تری خدمت کند.

ماه گذشته نیز شرکت نرم‌افزاری مستقر در ایالات متحده اوراکل (Oracle) یک مرکز همکاری فناوری در ابوظبی افتتاح کرد که هدف آن کمک به سازمان‌های بخش دولتی و خصوصی است تا بتوانند برای تقویت خود از فناوری‌های نوظهور استفاده کنند.


بازنشر از : دیجیاتو